Fotbalisté Mladé Boleslavi absolvovali v rámci zimní přípravy celkem šest duelů, z nichž si odnesli čtyři výhry a dvě remízy. V rámci Tipsport ligy remizovali s Teplicemi 2:2 a zvítězili nad Varnsdorfem 4:0. Jediný domácí čistě přátelský zápas Středočeši ovládli, když porazili Táborsko 2:0.

Zbytek zápasové přípravy pak svěřenci trenéra Davida Holoubka odehráli na soustředění v Turecku. Tam porazili ukrajinský celek Cherkasy 5:1 a černohorskou Budoucnost Podgorica 2:0 a remizovali s bulharským Ludogorcem 1:1.

„Jsme spokojení s nastavením procesů přípravy na zápas a hodnocení zápasu, ale výsledky nepřeceňuji. Jsou jenom dobrým odrazovým můstkem, v lize nás čeká trochu jiný sport. Pro nás byla důležitá intenzita hry a účelnost pressingu, přepínání z výstavby hry do defenzívy, což byly nejzásadnější věci. Z toho se zrodila vítězství a méně inkasovaných gólů. Nyní se je budeme snažit přenést do mistrovské sezóny,“ hodnotil přípravnou fázi asistent trenéra Marek Jarolím pro klubový web.

Plzeňský brankář Jindřich Staněk se vrátil mezi tyče při vítězném zápase na Slavii (2:1).
Unikátní rekapitulace zimní pauzy: Boleslav měnila trenéra, kádr zůstal stejný

„Výsledky v přípravě nepřeceňuji. Jsem spokojený s přístupem hráčů. Stejnou intenzitu a pracovitost vidím na trénincích i v zápasech. My trenéři jsme od toho, abychom tento přístup udrželi. Opakovaně vysvětlujeme hráčům, že jiným směrem se dnešní fotbal neubírá. V přípravě jsme obdrželi jen čtyři góly, což je souhrn toho, na čem společně pracujeme. To není o zlepšení bránění, ale o zlepšení celkového pojetí hry. Věřím, že to přeneseme z přípravy do ligy, hráčská kvalita v mužstvu je,“ doplnil jeho kolega Jan Jelínek.

Všichni hráči v čele se zkušenými Markem Suchým a Markem Matějovským si během zimy museli zvyknout na celý nový realizační tým. Dosavadního kouče Marka Kuliče spolu s jeho asistenty totiž vedení klubu po podzimu odvolalo. Ke kormidlu se postavil dosavadní trenér reprezentační devatenáctky David Holoubek.

„Každý trenér má svoji vizi a té současné jsme se jako tým přizpůsobili velmi rychle. Máme na to hrát fotbal, který po nás nový trenérský štáb chce, a proto věřím, že budeme úspěšní. Trenér nám své představy nastínil, snaží se bavit se všemi, je velice férový, všichni jsme přípravu brali, že hrajeme o místo a taková zdravá konkurence musí být. Každý do přípravy dával všechno, co mohl, vnímal jsem, že od každého hráče byl přístup velice dobrý a že všichni makali,“ pochvaloval si obránce Suchý.

Fotbalisté SK Rapid Psáry (na archivním snímku hráči v modrých dresech) remizovali na úvod přípravy s Jílovištěm 4:4.
Chceme jít nahoru, zní z Rapidu Psáry. Kde až se může ambiciózní klub zastavit?

Právě bývalý reprezentant patří ve středočeském klubu k hlavním stavebním kamenům týmu, což potvrdil i v přípravě, kde jako jeden z pouhých sedmi hráčů zasáhl do všech duelů.

Nejlepší dojem ale zanechal útočník Matěj Pulkrab. Ten během 17 zápasů v dosavadním průběhu sezony nastřílel jen tři branky. Za šest utkání přípravy se však prosadil rovnu pětkrát! Dvěma góly se k němu přidal Andrej Kadlec a po brance vstřelili i Jan Buryán, Ondřej Karafiát, Ladislav Kodad, Vasil Kušej, Tomáš Ladra, Marek Matějovský, John Solomon, Martin Suchomel a Patrik Žitný.

„Samozřejmě všichni víme, hráči i trenéři, že to byla příprava, ale zároveň máme všichni mentalitu s touhou po vítězství v každém zápase a každou vyhranou přípravou ji rozvíjíme, i když její význam nepřeceňujeme," uvedl k výkonům v přípravě Suchý.

Fotbalista Daniel Turyna (vlevo)
Daniel Turyna o svém silvestrovském excesu: Byla to hrozná blbost

Jeho a zbytek týmu každopádně nečeká snadný návrat do sezony. První zápas odehrají Mladoboleslavští v Plzni a hned o týden později přivítají doma Baník Ostrava. Třetí jarní kolo pak sehrají Středočeši v Hradci Králové.

„Ligové zápasy jsou vrcholem, pro který to všichni děláme, trenéři i hráči. Hlavně na první zápas v Plzni proti špičkovému týmu ve špičkovém prostředí se já osobně těším neskutečně,“ prozradil před svým debutem na boleslavské lavičce Jelínek.


Načítám tabulku ...