Středočeši vyráží na úvod za jedním ze tří venkovních zápasů. V neděli od 15 hodin nastoupí v plzeňské Doosan Aréně proti domácí Viktorii. Na jejím hřišti uhráli na začátku jarní části soutěže cennou remízu 1:1 a na povedený zápas by rádi navázali.

„Plzeň hraje ve velké pohodě, hlavně jejich útočné duo Šulc s Chorým předvádí velmi kvalitní výkony,“ upozornil asistent trenéra Jan Jelínek. Jedním dechem ale připomněl právě poslední vystoupení ve Štruncových sadech: „Chceme se prezentovat dobrou organizací hry s poznatky z nerozhodného utkání z úvodu letošní jarní sezony, ve kterém jsme podali dobrý výkon, a těšíme se na tamní bouřlivou atmosféru,“ dodal.

Zatímco Západočeši jsou na své třetí pozici odskočení na obě strany pořadí, mezi trojicí níže postavených týmů se dá čekat tvrdý boj o pohárovou Evropu. Čtvrtý Baník, který se na úvod představí na Slavii, má o bod více než pátá Boleslav. Šesté Slovácko před domácím duelem se Spartou na tým kouče Holoubka tři body ztrácí. „Jedeme nadstavbu odstartovat dobře, uvidíme, co se nám podaří, ale každopádně chceme bodovat,“ vyhlásil Tomáš Ladra, autor pěti gólů v základní části.

Zápas součástí oslav

O nadcházejícím víkendu si Plzeň a celý kraj připomene konec druhé světové války tradičními Slavnostmi svobody. Zápas Viktorie se odehraje jako UTKÁNÍ SVOBODY. Ve spolupráci s Armádou ČR bude při této výjimečné události pro fanoušky nachystán od 12 hodin speciální bohatý doprovodný program v parku ve Štruncových sadech a chybět nebude ani tradiční velká viktoriánská fanzóna plná soutěží, her, jídla a pití.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázku vojenské techniky, boje z blízka, jednotky vojenských psovodů, vyzkoušet si lze i svoji zdatnost na stanovišti fyzické připravenosti. Přímo ve Štruncových sadech bude i velká polní kuchyně, která pro zájemce připraví guláš zdarma. Před samotným utkáním vystoupí Ústřední vojenská hudba AČR, k vidění bude příchod čestné stráže, přelet vrtulníků a přímo na ploše společné poděkování veteránům.