Podle serveru iSport.cz musela dát víc než jen výstupní klauzuli, která činí 500 tisíc eur. Zbrojovka má za osmnáctiletého útočníka inkasovat částku mezi šestnácti až sedmnácti miliony korun. „Fila je extrémně zajímavý. Rychlý, fotbalový, má silnou levou nohu a obrovský potenciál,“ uvedl pro server Martin Hrdlička z agentury Global Ballgames, která mladíka zastupuje.

Přitom před dvěma týdny na srazu české reprezentace do 21 let Fila nepochyboval, že přípravu začne ve druholigovém Brně. „Neslyšel jsem, že bych někam šel, podle mě zůstávám,“ sdělil útočník Deníku.

Jenže po jedné sezoně v nejvyšší soutěži, ve které odehrál jedenadvacet utkání a vstřelil jediný gól, míří do Mladé Boleslavi. „Uplatnila výstupní klauzuli, která ho chránila, aby už jako mladý odešel za minimální odstupné třeba do zahraničí,“ vysvětluje zdroj blízký brněnskému klubu.

O Filu se zajímaly i italské celky Atalanta Bergamo nebo Fiorentina. Vzhledem k přetahované několika zájemců nakonec Zbrojovka získá přibližně o čtyři miliony víc, než stanovila klauzule.