„V Olomouci budeme bodovat, když výrazně vylepšíme defenzivní činnost konkrétních jednotlivců i celého týmu,“ má jasno trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. Tři góly z domácího utkání s Ostravou a především způsob, jak na ně došlo, jej pořádně nadzvedly. „Bylo tam fatální bránění od hlavně od našich stoperů. Za naivitu, skoro až stupiditu, vzadu opět pykáme. Nervy už na to nemám a hráči už to ode mě taky slyšeli,“ zlobil se bezprostředně po porážce 2:3.

Na Hané se navíc už budu muset obejít bez dvou hráčů ze základního kádru. Fila s Juráskem v týdnu přestoupili do Slavie, odkud přišel první ligou zatím nepolíbený obránce Obadal.

To v Olomouci mají docela jiné starosti. Zatímco na soustředění na Maltě dali svěřenci Václava Jílka ve všech zápasech tři branky, v soutěžním duelu se v roce 2022 ještě netrefili. Po ligové porážce 0:1 v Jablonci přišlo pohárové vypadnutí se Slováckem na penalty po bezbrankových 120ti minutách. Posledním střelcem v ostrém zápase je tak z předvánočního duelu se Zlínem Antonín Růsek a Hanáci čekají na gól už 275 minut.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav
Výkop: NE, 15.00
Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Volf. Hrubeš (VAR)
Bilance: 10-11-10, 47:48
Poslední vzájemný zápas: 3:3
Předpokládané sestavy
Sigma: Stejskal - Chvátal, Hubník, Jemelka, Zmrzlý - Breite, Greššák - Navrátil, Daněk, Zifčák - Chytil.
Absence: Yunis, Beneš (nejistý start), Hála, Macík, Zahradníček (zranění), Vaněček (rekonvalescence).
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Smrž - Ladra, Hlavatý, Ewerton - Škoda.
Absence: Šimek, Skalák, Mašek (zranění)

„Když se daří, je tým s prominutím každý, ten pravý se ukáže až když se nedaří, pro nás je to teď,“ velí brankář Sigmy Jan Stejskal.

Z podzimního vzájemného utkání si o poznání lepší vzpomínky odnesli Středočeši. Na jejich hřišti to sice nejdříve vypadalo na pohodlnou výhru Sigmy, která odskočila v 72. minutě už na 3:1. Jenže pak si útočník Vaněček zranil koleno, s nímž doteď laboruje, a hosté v deseti (při vyčerpaném střídání) o náskok přišli.

„Potřebujeme zápas, ve kterém štěstí půjde s námi, teď se od nás odklání,“ litoval znovu Stejskal po penaltovém nezdaru se Slováckem s vírou, že právě s Mladou Boleslaví jim osud vše vrátí. „Nemůžeme se teď dívat na nějaký herní styl. I když bychom chtěli vymýšlet, tak nemůžeme, možná se na to nebude dát koukat, ale musíme ukopat výhru 1:0, abychom získali tři body a zvýšili si sebevědomí,“ řekl Stejskal.

Ani Mladá Boleslav ale nebude chtít zapsat druhou porážku v jarní části. Tím spíš, že pro oba kluby půjde o nesmírně důležitý souboj. Právě Sigma patří do okruhu největších konkurentů v boji o uhájení skupiny o titul, z desáté příčky ztrácí na šestou Boleslav pouze čtyři body. Na Jarolímův tým se navíc naposledy už dotáhly i České Budějovice.

„Boleslav sice pošetřila síly, protože nehrála pohár, ale nad tím nechci vůbec polemizovat. Měli jsme čtyři dny, což je dostatek času, abychom se dali dohromady a byli připraveni,“ uzavřel olomoucký trenér Jílek.

Bitva na Andrově stadionu začne v neděli v 15 hodin.