„Zahraniční soustředění je složité a z mého pohledu zbytečné, když máme doma dobré podmínky. Příprava bude krátká a někam cestovat mi přijde zbytečné,“ nechal se slyšet Jozef Weber.

Hned v prvním týdnu rozbije se svým týmem tréninkový kemp v nedalekém Nymburku, v tamním sportovním centru čeká hráče od pondělí do pátku kondiční soustředění. Po jeho skončení už dojde v sobotu i na první z herních testů.

Proti Třinci by Boleslavští měli v sobotu 1. srpna odehrát dvojutkání. Stejný model chystají i na 15. srpna, kdy dojde s Bohemians 1905 na reprízu nedávného finále nadstavbové skupiny o Evropu. Ve druhém případě už půjde o generálku na první utkání nového ročníku Fortuna ligy (22. nebo 23. srpna). Mezitím Středočechy prověří znovu i liberecký Slovan (8. srpna) a Chrudim (11. srpna).

POSILA Z LETNÉ

Tým, který v rekordně dlouhé sezoně zůstal i přes nevydařené jaro nakonec jen krok od zopakování úspěšného proniknutí do pohárové Evropy, by se měl dočkat některých nových posil. Jednou z nejčastěji skloňovaných je sparťanský talent Václav Drchal.

O ročním hostování čerstvě jedenadvacetiletého útočníka právě ve městě automobilů mluví na Letné jako o hotové věci. Slibují si především dostatečné herní vytížení jednoho ze svých klenotů, který má ovšem za sebou vážné zranění a dlouhou rekonvalescenci.

Šikovný forward by se Boleslavským rozhodně hodil. Od zimního odchodu zahraničních úderníků Komličenka s Mešanovičem převzal roli střeleckého lídra záložník Lukáš Budínský.

Třinácti přesnými zásahy, kterými byl až do poslední chvíle ve hře o korunu krále střelců, potvrdil, že při dlouhodobé absenci špílmachra Matějovského převzal roli vůdčí osobnosti. Jenže výraznější podpory se dočkal už jen od Jiřího Klímy, který svou bilanci v ročníku vylepšil na osm branek.

Dřívější start přípravy u konkurentů, kterým uplynulá sezony končila dřív, odhalil, že v Boleslavi by měl hostovat i mladý stoper Šimon Gabriel z Plzně. Prodloužit si hostování by měl i středopolař Dominik Janošek, který patří stejnému klubu. Další změny a novinky se dají čekat začátkem příštího týden…