„Jablonec to je kvalita, doma jsou silní. Budeme to mít hodně těžké, ale věřím, že se dobře nachystáme a nějaké body přivezeme,“ vyhlíží dvaatřicetiletý Diviš duel proti svému předešlému zaměstnavateli.

Venkovní zisk by se Boleslavským náramně hodil. V dosavadním průběhu ligy to z jejich strany byla pořádná houpačka. Výsledková i herní. Za vše mluví minulý výjezd. 1:6 v Plzni přišlo týden po stejně vysoké domácí výhře nad nováčkem z Opavy. Hlavně zásluhou těchto kol se Bolka řadí mezi týmy s nejvyšším počtem nastřílených gólů (14), zároveň jich ale inkasovala stejně jako poslední Dukla (19). Zatím posledním výsledkem byla domácí remíza s Teplicemi.

V reprezentační pauze si někteří hráči trávník jablonecké Střelnice osahali. V utkání jednadvacítky o sobě navíc i věděli, když jediný gól lvíčat při porážce s Řeckem zařídil Ladislav Takács po centru Tomáše Ladry.

Zbytek kádru se chystal na pokračování soutěže už i s Adnanem Džafičem. Osmadvacetiletý Bosňan přišel krátce před koncem přestupního okna na půlroční hostování ze Zlína a má být posilou ofenzivy.

„Program bez víkendového zápasu byl náročnější. Kvalitně jsme trénovali, někteří hráli přípravný zápas (4:2 nad Varnsdorfem),“ přiblížil Jaroslav Diviš. Nemyslí si, že už Severočeši budou myšlenkami v utkání Evropské ligy, které je čeká v příštím týdnu.

Naopak prý určitě budou chtít odčinit minulou překvapivou porážku s Opavou. „Věřím, že se nám podaří něco podobného, i když doma jsou silnější než venku. Přál bych si, aby se nám konečně podařilo udržet vzadu nulu. A nějaký gól třeba vstřelíme,“ nastínil základ úspěchu jeden z nejzkušenějších borců Boleslavi.

Utkání osmého s jedenáctým, které v tabulce dělí pouhé tři body, začíná v neděli v 15 hodin.