Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila trest zastavení závodní činnosti na tři soutěžní utkání hráči Marku Matějovskému z klubu FK Mladá Boleslav za surovou hru v utkání proti SK Sigma Olomouc.

Zkoumaným zákrokem byl střet boleslavského kapitána se záložníkem Hanáků Davidem Houskou. Houska si odnesl tržnou ránu na noze, hned v poločase utkání v Boleslavi musel ze hry odstoupit a bude mimo hru na několik týdnů.

Komise vyhodnotila Matějovského faul jako surovou hru bezohlednou k soupeři a vedoucí ke zranění soupeře. Vzhledem k povaze přestupku i vyjádření Olomouce ke zdravotnímu stavu Housky a prognóze jeho návratu do akce vynesla DK trest ve formě zákazu závodní činnosti na tři utkání.

Zkušený středopolař ale přímo v utkání s Olomoucí dostal pouze žlutou kartu, i když onu situaci zkoumalo i video, a jeho trest tak zatím neplatí:

„Pokud se hráč nevzdá práva na odvolání, nabude trest právní moci nejdříve až za pět dní po vyhlášení na úřední desce, a hráč tak bude moci v nejbližším kole nastoupit,“ stojí v komentáři předsedy DK LFA Richarda Bačka. Tím pádem by Boleslav mohla s Matějovským počítat pro nedělní zápas s Plzní, které bude paradoxně chybět obránce Filip Kaša.

Jeho případ byl projednáván nastejno s Matějovským. Oba hráči dostali stejný třízápasový distanc, ale protože Kaša v duelu s Libercem vyloučen byl, jeho trest už běží – první utkání už si stoper Západočechů odpykal proti Přepeřím v poháru.