Boleslavští vykročili za prvním letošním domácím bodovým ziskem opravdu s vervou a už po třech minutách hry se hlavou prosadil Komličenko, po dorážce Ladrovy střely z tutové šance. Domácím vedení chutnalo a po dvaceti minutách ho navýšil úspěšně zakončeným sólem opět ruský útočník Mladé Boleslavi. „Hodnocení zápasu bych rozdělil na tři třetiny. Měli jsme dobrý vstup, vedli jsme 2:0 a vypadalo to, že zápas v pohodě zvládneme,“ komentoval úvod zápasu domácí kouč Jozef Weber.

Jenže pak přišla ta zmiňovaná druhá třetina utkání. „Vinou vlastních chyb, a to je ta druhá třetina, jsme soupeře pustili do hry, z jedné standardky jsme inkasovali, pak jsme ještě soupeře pustili do dvou brejků,“ pokračoval Weber. Právě neproměněné sólo Puškáče označil po zápase obránce Opavy Matěj Helebrand za klíčový moment zápasu. Místo srovnaného stavu totiž o chvíli později odskočili domácí znovu na dvoubrankový rozdíl, když Komličenkovu střelu dorazil do branky Takács. „Dostali jsme se na kontakt, ale soupeř nám odskočil znovu na dvě branky. To by zamávalo s psychikou i větších týmů než jsme my,“ dodal k poločasovému stavu 3:1 hostující trenér Roman Skuhravý.

Druhý poločas už patřil výhradně domácím. „Nechtěl jsem střídat. Hráči si za nepříznivý stav mohli sami, tak jsem věřil, že s ním budou chtít něco udělat. Bohužel po přestávce už jsme nebyli na hřišti,“ hlásil Skuhravý. To jeho protějšek Weber mohl být s druhou pětačtyřicetiminutovkou spokojený nad míru: „Klukům jsem o poločase říkal, ať nepřepustí aktivitu Opavě a jsem rád, že jsme dál hráli a závěr zápasu si mohli hráči na hřišti po dlouhé době i užít. A myslím, že si to užili i diváci, za což nás v závěru odměnili potleskem.“

Boleslav se po dlouhé době fotbalem bavila. Další gól přidal po závaru po rohovém kopu Takács, po faulu brankáře Fendricha na Konatého dovršil z penalty hattrick Komličenko a na konečných 6:1 završil Ladra. „Pracujeme na tom, že jsme jeden tým. Takže dnešní porážka jde za mnou jako za trenérem. Když mužstvo prohraje bitvu, musí se za něj postavit generál. Jsem rád, že výsledek je 1:6, protože když dostat na držku, tak pořádně. Teď se ukáže, co to s námi udělá,“ uzavřel kouč hostů Skuhravý.

FK Mladá Boleslav – SFC Opava 6:1 (3:1)

Branky: 2., 21. a 58. Komličenko, 44. a 53. Takács, 67. Ladra – 26. Helebrand. Rozhodčí: Ardeleanu. ŽK: 0 – Schaffartzik. Diváci: 3100.

Boleslav: Šeda – Pauschek, Král, Chaluš, Keresteš – Hůlka (73. Kateřiňák), Takács – Konaté, Ladra, Jaroslav Diviš (65. Přikryl) – Komličenko (81. Mareš).

Opava: Fendrich – Hrabina, Svozil (52. Smola), Helebrand – Jursa, Radić, Kuzmanović, Schaffartzik, Zapalač (83. Janetzký) – Jurečka (70. Řezníček), Puškáč.