Z první půle museli mít domácí příznivci jen pozitivní dojmy. Snad jen, že Hanáci nevedli výraznějším rozdílem než jednobrankovým.

Náskok zařídil Jakub Plšek, ke kterému prošel přízemní centr Hály. Plšek zachoval klid, míč si ještě zpracoval a poslal ho nechytatelně pod břevno boleslavské branky. Sedmý gól v sezoně pro nejlepšího olomouckého střelce a první po šesti zápasech.

Další branky však nepřišly. Blízko byl hlavně aktivní Yunis, který krásně hlavičkoval po dalším centru tentokrát od Plška. Brankář Stejskal se ale zaskvěl výborným zákrokem.

Po další nabídce Plška měl slušnou šanci v závěru poločasu i Pablo, ale v pádu netrefil branku.

Boleslav byla dlouho neškodná, vyprodukovala jen jedinou slabou střelu na branku a trenér Weber na matný výkon reagoval střídáním ještě v první půli. Místo mladého beka Haška přišel na trávník Mešanovič, jenž nečekaně zůstal na lavičce a údernost hostů rázem vzrostla.

Po změně stran už se hrál vyrovnaný zápas. Brankář Buchta zachránil Sigmu výborným zákrokem proti hlavičce Budínského a když dal po rohu Pabla na 2:0 hlavou stoper Beneš, zdálo se, že Hanáci míří v poklidu za třemi body.

Ten, kdo v těch chvílích vyrazil na toaletu či něco k zahřátí, musel hořce zalitovat. Boleslav si nachystala totiž bleskovou odpověď. Navíc ne jednu, ale hned dvě.

Nejdřív Komličenko po rychlé kombinaci posunul míč doleva na Fulneka a ten nádherným obstřelem na zadní tyč vrátil hosty zpátky do zápasu.

Vzápětí po rozehrávce lacino přišel o míč Pablo, po ťukesu na jeden dotek poslal Komličenko do strany na Buchu, ten na přední tyči našel Budinského a ten zavěsil – 2:2 a studená sprcha pro Sigmu.

Hanákům vcelku pochopitelně pár minut trvalo, než se vzpamatovali. Ale na pár slušných šancí si nakonec přece jen ještě vytvořili. Kousek zase chyběl smolaři Yunisovi, kterému nachystal pozici střídající Falta. Čtvrt hodiny před koncem pěkně zasekl ve vápně Hála, ale brankář Stejskal pak ránu levačkou vyrazil. Dorážku Plška pak na hranici sebezničení zastavil stoper Tatajev.

A když v nastaveném čase před Yunisem uhasil požár na poslední chvíli po Faltově nabídce zkušený Pudil a Kerbr v hektickém závěru trefil hlavou břevno, skončil duel nerozhodně 2:2.

SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)

Branky: 13. Plšek, 62. Beneš - 63. Fulnek, 64. Budínský.

Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Vaňkát.

ŽK: Beneš - Hubínek, Hašek. Diváků: 2406.

Sigma: Buchta – Hála (80. Sladký), Beneš, Jemelka, Kerbr – Greššák, Houska – Pablo (65. Falta), Plšek, Pilař (67. Texl) – Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Ml. Boleslav: Stejskal – Jak. Klíma, Tatajev, Pudil, Hašek (35. Mešanovič) – Budínský, Hubínek, Bucha (74. Ji. Klíma), Fulnek – Ladra (90.+2 Auer), Komličenko. Trenér: Jozef Weber.