Po zápase s Plzní a víkendové porážce v Edenu čeká v závěru roku na fotbalisty Mladé Boleslavi další anglický týden. Opět ve středu totiž vyběhnou k další dohrávce, tentokrát se bude hrát zápas proti Karviné.

„Domácí zápas chceme zvládnout a naplno v něm bodovat, věřím, že nám v tom naši fanoušci pomůžou,“ prohlásil mladoboleslavský trenér Marek Kulič. „Karviná je nepříjemný soupeř, proti kterému musíme být konsolidovaní a soustředění. Pro nás to bude strašně důležité utkání, které potřebujeme zvládnout,“ navázal na trenérova slova mladoboleslavský a reprezentační útočník Vasil Kušej.

V neúplné tabulce Boleslavané klesli po víkendu na sedmé místo, tedy na umístění mimo elitní nadstavbovou skupinu, do níž by se určitě rádi bodovým ziskem proti karvinskému soupeři vrátili. Karviná je naopak aktuálně na třináctém místě, které jako první znamená na konci soutěže jistotu záchrany.

Boleslavští se s karvinskými fotbalisty střetli o prvoligové body dosud ve třinácti duelech. Z nich šest vyhráli, dva prohráli a v pěti remizovali při celkovém skóre 17:12 v boleslavský prospěch.

Více než třetina vzájemných duelů, přesně pět ze třinácti, skončilo bez vítěze. Nejčastější remízou 1:1 se hrálo jednou v Mladé Boleslavi a dvakrát v Karviné, další dvě remízy (2:2 a 0:0) se zrodily také na karvinském hřišti.

Boleslav z šesti domácích utkání proti Karviné vyhrála jen polovinu, dvě prohrála a jedno remizovala s pozitivním souhrnným skóre 6:4.

Ve středu se hrají ještě další dvě ligové dohrávky. Poslední České Budějovice vyzvou Hradec Králové, pražští Bohemians 1905 budou od 18 hodin hostit rozjetý Liberec. V původních termínech zkraje prosince se taktéž nehrálo kvůli sněžení a nezpůsobilým terénům.


Načítám tabulku ...