Tým z Uherského Hradiště získal v lize z posledních tří kol jediný bod a patří mu až osmé místo. Slovácko se v souboji sousedů v tabulce představí na půdě deváté Mladé Boleslavi. Ta zatím v domácím prostředí velkoryse rozdává body - ze tří pokusů uhrála pouze remízu s Jabloncem, Spartě i Hradci Králové podlehla. Obě porážky ale Středočeši dokázali odčinit na hřištích soupeřů - proti Pardubicím a naposledy v Českých Budějovicích.

„Slovácko je velmi zkušené mužstvo, které se v posledních letech pohybuje v horních patrech ligové tabulky, a jedna z mála možností, které bychom mohli využít k jeho poražení, může být únava ze současného náročného programu s účastí v evropském poháru,“ poznamenal asistent boleslavského trenéra Pavel Medynský.

Utkání bude prestižnější pro hostujícího trenéra Martina Svědíka, jenž středočeský celek v minulosti vedl. Zápas pro něj navíc bude jubilejní stopadesátý odkoučovaný v lize. Na stejnou metu odehraných zápasů se může dostat také boleslavský stoper Marek Suchý, stejně jako nejlepší střelec mužstva Milan Škoda je ale v rekonvalescenci po zranění v minulém utkání v Českých Budějovicích.

Poslední vzájemné utkání z února 2022 si můžete připomenout ve fotogalerii.

FK Mladá Boleslav (9.) - 1. FC Slovácko (8.)

Výkop: neděle 11. září, 16:00
Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Vyhnanovský - Klíma (video)
Bilance: 32 15-9-8 51:33
Poslední zápas: 1:2

Předpokládané sestavy:
Ml. Boleslav: Šeda - Donát, Šimek, Karafiát - Pech, Matějovský, Dancák, Mareček, Fulnek - Ladra, Ekpai.
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Šimko, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Kohút - Sinjavskij, Trávník, Duskí - Vecheta.

Absence: Kubista, Suchý, Škoda, Vaníček (všichni rekonvalescence) - Tomič (nejistý start).
Disciplinární ohrožení: Suchý (3 ŽK) - nikdo.
Nejlepší střelci: Škoda (4) - Mihálik (2).