Pohárové vyřazení na půdě druholigového nováčka, a místo následného reparátu v lize, jen další tvrdý dopad. Hůř snad minulý týden pro svěřence trenéra Jozefa Webera ani dopadnout nemohl. Přípravu na Baník tak zahájila důrazná promluva v kabině.

„Chybělo tam úplně všechno. To se nesmí stávat. Sami jsme cítili, že to nebylo dobrý,“ vrátil se záložník Petr Mareš k trojce v Příbrami. „Něco muselo přijít. Zavřeli jsme za sebou dveře a museli si to vyříkat,“ prozradil, co následovalo po rázném konci rozjíždějící se bodové série. „Věřím, že jsme natolik zkušený mančaft, že se s tím popasujeme a Ostravu zvládneme. Víme, co nám chybělo, teď musíme ukázat, že to v nás je,“ chtějí v Boleslavi uzavřít nepovedenou kapitolu.

Proti Baníku hrajícímu na podzim ve velké euforii Mareš předem tuší, jakou zbraní jej eliminovat. „Musíme se přizpůsobit hlavně v agresivitě a chuti do fotbalu,“ má jasno.

Milan Baroš, který ve městě škodovek odehrál sezonu 2015/16, kvůli pětizápasovému trestu nenastoupí. Ostravská sestava nabídne i tak několik „starých známých“. Místo v ní pravidelně mají Fleišman, Stronati a Jánoš. „Možná to bude vyhrocenější, ale o to víc se na zápas těším. Věřím, že naše nasazení bude o trochu větší a zvítězíme,“ řekl Mareš, podle kterého má Baník sílu i bez Baroše. „Mají skvělé hráče. Ale nebude to o Barošovi, ani Baníku, ale o nás.“

Duel devátého se čtvrtým začíná v sobotu v 17 hodin.