Čtyřiatřicetiletý Jan Šeda, který je v současném prvoligovém týmu FK Mladá Boleslav jedním z nejzkušenějších členů hráčského kádru, na konci letošního května podepsal novou smlouvu a prodloužil své působení v mladoboleslavském klubu do konce června 2021.

Ocenění Šedova přínosu pro FK Mladá Boleslav od prezidenta klubu Josefa Dufka, který je původní fotbalovou profesí brankář, má dvojnásobnou váhu. „Jsem rád, že jsme uzavřeli kontrakt s Honzou Šedou, zkušeným brankářem, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," prohlásil při podpisu čerstvého kontraktu Josef Dufek.

Oslavy 100 let fotbalu na Sahaře: SG Akuma MB - Doktoři MB
Zpátky v čase: Když Akuma slavila sto let a hrála proti doktorům

Jan Šeda se v FK Mladá Boleslav postupně propracoval přes mládežnické kategorie až do prvoligového mužstva. Zpočátku dělal brankářskou dvojku velezkušenému a mezi mladoboleslavskými příznivci hodně oblíbenému Miroslavu Millerovi (člen síně slávy FK Mladá Boleslav a v současnosti trenér brankářů ve vršovických Bohemians 1905).

Kromě mladoboleslavského klubu působil půl roku na podzim 2017 v FK Teplice a mezinárodní zkušenosti nasbíral nejen při zápasech FK Mladá Boleslav v Evropské lize, ale také v nizozemském RKC Waalwijk (2013-14) a v indickém FC Goa (2014). Například v únoru 2014 po vychytané nule za Waalvijk proti PSV Eidhoven byl vyhlášený hvězdou zápasu a v tom samém roce na podzim měl v barvách FC Goa se sedmi čistými konty nejlepší brankářské statistiky v celé Indian Super League.

S FK Mladá Boleslav vyhrál dvakrát český národní pohár (2010-11 a 2015-16). Ve dvanácti prvoligových ročnících v Mladé Boleslavi vychytal jedenatřicet čistých kont a statistici na jeho kontě evidují bezgólovou sérii dlouhou 298 minut. „Jsem samozřejmě rád, že můžu pokračovat v mladoboleslavském klubu a myslím si, že bych zmíněné statistiky ještě mohl trochu vylepšit."

Ondřej Mazuch
Mazuch: Škoda, že jsme jednu šanci neproměnili