Skalák v Mladé Boleslavi odehrál rok a půl – nejprve v sezoně 2014/15 v rámci hostování z pražské Sparty, v létě 2015 se potom středočeskému celku upsal natrvalo. Natrvalo ale znamenalo jen půl roku, už v únoru 2016 přestoupil za částku kolem padesáti milionů korun do tehdy ještě druholigového anglického týmu Brighton&Hove Albion, kterému pomohl vybojovat postup do slavné Premier League. Od léta 2018 potom nastupoval za londýnský Millwall.

Teď se ale vrací zpátky do Čech. Kontrakt s Millwallem předčasně ukončil a oblékne dres Mladé Boleslavi, s níž uzavřel smlouvu na jeden a půl roku, tedy do konce června 2022.

„Jirka Skalák se vrací do prostředí, které dobře zná a které zároveň dobře zná jeho. Jsme rádi, že všechny strany jednaly velmi konstruktivně a umožnily tento transfer realizovat. Boleslav se nenachází v jednoduché pozici, o to více ji návrat hráče s reprezentačními zkušenostmi může pomoct. A Jirka chce pomoci týmu, který hrál v jeho kariéře zásadní roli,“ uvedl v tiskovém prohlášení Viktor Kolář ze Sport Invest International zastupující hráčovy profesní zájmy.

Šikovný ofenzivní hráč bude chtít navázat na své výkony z doby před odchodem na ostrovy. Během 40 utkání v dresu Bolky nastřílel dvanáct ligových branek a na podzim roku 2015, těsně před velkým přestupem, byl nejlepším nahrávačem české ligy.

Kromě Mladé Boleslavi a obou anglických celků působil Skalák rovněž v pražské Spartě a na hostováních ve slovenském Ružomberoku, Slovácku a Brně.