Středočeši se stále ze své dosavadní mizérie nedostali. V tabulce jim patří až patnácté místo za pouhých deset bodů. Olomouc tedy přijíždí do města automobilů jako favorit. Sigma momentálně okupuje sedmou pozici s pětadvaceti body.

„Očekávám, že letošní herní zlepšení patrné ve dvou odehraných ligových mistrácích se konečně na třetí pokus už projeví i výsledkově,“ řekl boleslavský trenér Karel Jarolím. Narážel na fakt, že jeho tým v minulém kole odehrál vyrovnanou partii na Spartě, kde sice prohrál 0:1, ale k bodovému zisku chybělo málo. Stačilo proměnit jednu ze tří vyložených šancí. Předtím selhali Mladoboleslavští doma s nováčkem z Brna. Utkání skončilo 1:1, když jedinou trefu domácích zařídil navrátilec po zranění Marek Matějovský.

Sigma na začátku jarní části sezony padla 1:3 na Slavii, kde byla jasným outsiderem. Chuť si svěřenci Radoslava Látala spravili o týden později doma proti Opavě, kterou porazili vysoko 4:1. Olomouckým se v letošní sezoně na hřištích soupeřů daří bodovat. Prohráli jen na Spartě a Slavii, dvakrát vyhráli, jinak čtyřikrát v řadě remizovali.

„Výkony Mladé Boleslavi mají vzestupnou tendenci. Čeká nás bojovný a důrazný soupeř. Především je pro ně důležité, že se jim po zranění vrátil Marek Matějovský, který dává hře punc. Má skvělé skryté přihrávky. Pro Boleslav je jeho návrat velkým povzbuzením,“ řekl s pokorou k soupeři asistent olomouckého trenéra Jiří Neček. „Zápas bude dlouhý, a jakmile budou minuty ubíhat a Boleslavi se nepodaří skórovat, budou nervóznější. Věřím, že pak přijdou příležitosti ke vstřelení gólů a vyhrajeme,“ dodal s odhodláním Hanák Pablo González.

Boleslavští navíc před utkáním počítají padlé. Do hry nezasáhnou zranění Mikulec, Takács, Hönig, Jirásek či Malínský. Otazník visí nad Drchalem, Graiciarem a Tataevem.

Bilance vzájemných prvoligových střetnutí olomouckých a boleslavských fotbalistů je téměř vyrovnaná. Z dosud sehraných osmadvaceti duelů vyhrála Boleslav devět, Olomouc deset a nerozhodně jich skončilo devět. Celkové skóre je 41:42 v olomoucký prospěch.

Ze čtrnácti ligových soubojů hraných v Mladé Boleslavi jen pět vyhrál domácí tým, tři skončily bez vítěze a šest vyhrála hostující Olomouc. Souhrnný poměr gólů 21:22 je těsně příznivý pro Olomouc. V letošní sezoně proti sobě nastupují oba celky poprvé. Poslední vzájemný ligový duel viděli fanoušci 10. června 2020, ve kterém Sigma vyhrála na půdě Mladé Boleslavi 2:0.