„Je to pro mě těžká rána. Takový zápas jsme měli dotáhnout k výhře. Protekl nám mezi prsty,“ vstřebával kolaps trenér Karel Jarolím.

Mladou Boleslav dostal na půdě dlouhodobě neoblíbeného soupeře po půl hodině hry do vedení Douděra. Ještě nedlouho před koncem to vypadalo na poklidnou jízdu Jarolímovy družiny za první venkovní výhrou v ročníku.

„Myslím, že jsme celkem hru kontrolovali. Navíc se nám podařilo dostat do vedení oproti zápasům, které jsme odehráli předtím. V průběhu druhé půle jsme tam ještě měli šanci,“ narážel Jarolím na možnost Ondřeje Karafiáta. 

Jenže deset minut před koncem domácí po faulu a vyloučení boleslavského Skaláka vyrovnali. Hrdinou lavičky vedené trenérem Kozlem a patnácti stovek diváků se stal Júsuf Hilál. Ten nejdříve z penalty vyrovnal a v 87. minutě nahrál dalšímu střídajícímu Tuptovi na rozhodující gól.

„Posledních patnáct minut si snad ani vůbec nepamatuji. Naše hra se tak sesypala, že se mi to jen těžko komentuje. V lize jsem asi ještě nezažil, aby se naše mužstvo z ničehonic takhle rozložilo," popisoval zmar autor jediné boleslavské branky David Douděra.

Zápas tak nabídl nečekaný zvrat, a třebaže parta z Podještědí vypadala na další kolaps, dočkala se první výhry doma i v sezoně.

Liberec - Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 82. Júsuf Hilál (pen.), 87. Tupta – 29. D. Douděra. Rozhodčí: Hocek – Hrabovský, Leška. ŽK: Tiéhi, Nečas – Hlavatý, Skalák. ČK: 81. Skalák (MBL). Diváci: 1570.

Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi (77. Purzitidis), Havelka (77. Tupta) – Jan Matoušek (59. Ch. Frýdek), Faško (59. Júsuf Hilál), Mészáros (41. Nečas) – Rondić.

Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Ladra (62. L. Mašek), Matějovský (74. D. Mašek) – Skalák, Hlavatý (62. Smrž), Ewerton (83. Zahustel) – Milan Škoda (83. Fila).


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …