Osm dní po výprasku od mistrovské Sparty čeká Boleslav střet s druhým pražským „S“. Slavia se potřetí za sebou stala vicemistrem. Středočeši jsou čtvrtí o bod před Ostravou, jež doma vyzve šesté Slovácko.

„Do utkání jdeme s jasným cílem udělat maximum pro jeho zvládnutí herně a především výsledkově, všichni si uvědomujeme, že je ve hře naše účast v evropském poháru,“ hlásí před závěrečnou misí ve skupině o titul trenér Boleslavi David Holoubek.

Zkušený stoper Marek Suchý čeká na stadionu svého někdejšího zaměstnavatele další těžké utkání. „V mistrovské skupině ani žádná lehká být nemůžou, Slavia má kvalitu, ať nastoupí v jakémkoliv složení. My hrajeme o účast v evropském poháru a po dvou zápasech, které nám nevyšly, máme ještě další šanci a budeme se o ni rvát,“ velí Marek Suchý.

Jaké vyhlídky Boleslav na cestě do Edenu doprovázejí?

Čtvrtou příčku má ve své moci a hůř než pátá skončit nemůže. Ze stávající pozice ji může vystrnadit pouze Baník, a to v případě, že v souboji na dálku získá více bodů. Pokud by Bolka padla a výhrou se dotáhlo Slovácko, ponechalo by porovnání počtu bodů získaných v základní části trumfy v rukou Matějovského a spol.

Pro Boleslavany horší scénář by znamenal prodloužení sezony. Pátý celek skupiny o titul totiž v kvalifikačním utkání o účast v Evropské konferenční lize nastoupí proti vítězi finále skupiny o Evropu, jímž se stal Hradec Králové. Lépe rozehraný dvojzápas s Teplicemi "Votroci" potvrdili výhrou 2:0 v sobotní domácí odvetě. Výhodu domácího prostředí bude mít tým ze skupiny o titul.

Jak tenhle zamotaný trojlístek nakonec dopadne?


Načítám tabulku ...