Nejtěsnější výhra v uplynulém kole na hřišti Bohemky vyhoupla Slovácko na šesté místo tabulky. Mladá Boleslav poprvé padla, doma se poklonila pražské Slavii a v tabulce byla o stupínek před domácím týmem. Oba mančafty měly sedm bodů, v tabulce je dělilo jen skóre.

Domácím scházel vykartovaný Cicilia, jenom na lavičce začal z minulého zápasu zraněný Reinberk. Překvapivě se poprvé v letošním ročníku objevil v základu Doski, který zatím odehrál pouhých šestnáct minut v Ostravě. V bráně hostujícího týmu nastoupil bývalý gólman Slovácka Matouš Trmal. Mladoboslavský kouč Kulič nehlásil žádné absence.

Oba týmy začaly opatrně, až do nějaké desáté minuty se hrálo mezi šestnáctkami. Udeřilo hned z první vážnější příležitosti Slovácka. Petržela poslal hlavičkou míč do vápna na volného Vechetu, který ho měl na dlouho nohu, ale přehodil vybíhajícího Trmala. Souboj dvou bývalých znojemských fotbalistů vyšel vítězně pro Vechetu – 1:0. Gól se ještě zkoumal u videa, ale nakonec hlavní arbitr ukázal na střed.

Po půlhodině hry Trmal hosty podržel. Petrželova dělovku vyrazil konečky prstů na roh. Šest minut před poločase šli hosté do deseti. Sudí Rouček ukázal Matěji Pulkrabovi za faul na Sinyavského žlutou kartu. Následně byl pozván k videu videorozhodčí Adámkovou. Po zhlédnutí situaci přehodnotil a Pulkrabovi ukázal rovnou červenou.

Hosté v nastavení první půlky dokázali i v oslabení vyrovnat. Kim špatně odhlavičkoval balon, po sérii odrazů se dostal k Marečkovi, který z hranice kolem penalty vyrovnal střelou do protipohybu Heči -1:1.

Po změně stran bylo pro Slovácko ještě hůř. V 53. minutě stadion ztichl, hosté i v deseti otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch. Po rohu se trefil znovu bývalý hráč Slovácka Daniel Mareček. Po přihrávce Matějovského překonal Heču parádní střelou k tyči 1:2.

Slovácko vrhlo všechny síly do útoku, mělo velký tlak, sérii rohových kopů, ale všechny střely končily na pozorném Trmalovi nebo mimo. Velkou příležitost měl deset minut před konce střídající Mihálik, ale jeho střela mířila přesně na gólmana hostů.

Šest minut před koncem vyrovnal střídající Kalabiška, ale po zhlédnutí videa sudí branku pro ofsajd neuznal.

Neskutečná věc se udála v nastavení. Slovácko vyrovnává nebývalým způsobem. Matouš Trmal si pohodil míč, nečekal, že za ním je Jan Kalabiška, který ho oběhl, ukopl mu balon a poslal ho do prázdné branky - 2:2.

V samém závěru ještě dostal červenou kartu Sakala, který sestřelil Daníčka.

Trenér Středočechů Marek Kulič po utkání bod za remízu bral. „Po dobrém vstupu do utkání jsme byli lepším týmem a hodně mě mrzel obdržený laciný gól, protože jsme ho dostali ze situace, na kterou jsme se připravovali. Pokračovali jsme však v aktivní hře, měli více rohů a zaslouženě vyrovnali. Ve druhém poločase jsme v deseti lidech fungovali docela dobře, i když nás Slovácko přimáčklo, dali jsme vedoucí gól a bylo to pro nás super rozehrané. V konci utkání jsme byli pod drtivým tlakem a tak jeden bod za remízu bereme," zhodnotil utkání a ocenil, že tým v oslabení už podruhé v sezoně vstřelil dvě branky. „Kluci prokázali ohromný charakter, smekám před nimi, co v tomto dusném počasí a v oslabení dokázali, ukázali, že co předvedli proti Liberci, nebyla náhoda, klobouk dolů."

V příštím kole Mladá Boleslav měla přivítat Plzeň, zápas byl ale kvůli účasti Západočechů ve čtvrtém předkole Evropské konferenční ligy odložen.

1. FC SLOVÁCKO – FK MLADÁ BOLESLAV 2:2 (1:1)

Branky: 12. Vecheta – 90+2. Kalabiška - 45+2. a 53. Mareček. Rozhodčí: K. Rouček - M. Podaný, Z. Arnošt (A. Trska). VAR: J. Adámková. AVAR: J. Kubr. ŽK: 1:1. ČK: 39. Pulkrab, 90+4. Sakala. Diváci: 3 992.

Slovácko: Heča – Daníček, Kadlec, Hofmann (76. Trávník) – Siňavskij, Havlík, Valenta (46. Kalabiška), Doski (63. Holzer) – Petržela (63. Juroška), Kim (46. Mihálik), Vecheta. Trenér: Martin Svědík.

Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Mašek (75. Ladra) – D. Mareček (65. D. Šimek), Sakala, Matějovský (65. Hilál) – Jawo (46. Poulolo), Pulkrab, Fulnek. Trenér: Marek Kulič.