Protože nový trenér v Brescii Davide Dionigi nedával Zmrhalovi příležitosti odpovídající jeho ambicím, tak hledal uplatnění jinde. Po sérii telefonických konzultací se rychle dohodl na hostování v FK Mladá Boleslav.

„Konečné rozhodnutí padlo v poslední lednové neděli a v následujícím pondělí už jsem trénoval v Boleslavi. Především chci pravidelně hrát. Udělám maximum pro zlepšení jejího postavení v ligové tabulce. Viděl jsem její poslední dva ligové zápasy a bylo zřejmé, že se herně zvedá," řekl po absolvování prvního tréninku s novými spoluhráči Jaromír Zmrhal, který v jarní sezoně touží zaujmout trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého při sestavování nominace na letošní EURO. „Chci se o tu šanci poprat."

Mladoboleslavský trenér Karel Jarolím jej v tom jistě podpoří. „Věřím, že má na to, aby se do reprezentace prosadil, bude samozřejmě záležet na něm i na nás, abychom předváděli slušný fotbal. Jsem přesvědčený, že je to vhodný typ do našeho mužstva a že budeme schopní si pomoct navzájem, my jemu a on nám, a že naše spolupráce bude užitečná. Je to rychlostní typ, pracovitý kluk s dobrým charakterem. Jsem proto přesvědčený, že jak v kabině, tak na hřišti se stane platným hráčem," potvrdil Karel Jarolím své pozitivní mínění o nové posile.

Podobně smýšlí i Karol Kisel z K2K Sports Entertainment Group, jenž Zmrhalovy zájmy zastupuje. „Jsme rádi, že se nám společným úsilím povedlo domluvit toto hostování. Věříme, že pomůže boleslavskému klubu svojí kvalitou a zkušenostmi dostat se v ligové tabulce na vyšší příčky a pod trenérským vedením panem Jarolímem se dostane do českého národního týmu na EURO, což je pro Jaromíra Zmrhala velká výzva v kariéře."