Fotbalistům Mladé Boleslavi skvěle vyšel herní vstup do tureckého soustředění. Po hattricku Matěje Pulkraba zdolali Středočeši ukrajinské Čerkasy vysoko 5:1.

„Byli jsme letos potřetí na přírodní trávě a musím říct, že kluci se s přechodem z umělé na přírodní trávu vypořádali velmi dobře. Jsem rád, že se na hřiště dostali všichni hráči a snažili se plnit taktické pokyny i kondiční charakter hry s požadovanou intenzitou a herním stylem. Proto si zasloužili vyhrát, ale zároveň vnímám, že soupeř nedosahoval očekávané kvality," řekl bezprostředně po prvním utkání tureckého soustředění trenér David Holoubek. Jeho svěřenci nasázeli pět gólů týmu FC LNZ Cherkasy, který se pyšní šestou nejlepší obranou v nejvyšší ukrajinské lize. „Jsem pochopitelně rád, že kluci předvedli velmi slušný výkon, ale je před námi ještě spousty práce a především se chceme co nejlépe připravit na ligu. Ovšem dát pět gólů je pro kluky skvělá zpráva, že co společně děláme a chceme dělat, přináší ovoce. Je skvělé, jaké tu máme dobré podmínky s přírodní trávou a sluníčkem," dodal David Holoubek.

„Je tady krásné počasí a bydlíme v super hotelu s dobrou regenerací," potvrdil spokojenost s tureckým prostředím Ondřej Karafiát. „Po dosavadní lednové přípravě výhradně na umělé trávě v Boleslavi jsme hráli letos první utkání na přírodní trávě. Když většinu fotbalového života hraji na přírodní trávě, tak si na ni při přechodu z umělky zvykám snadněji, než opačně," poznamenal zimní král klubových kanonýrů Matěj Pulkrab. Liboval si, že boleslavský tým měl proti ukrajinskému soupeři zápas pod kontrolou, což sám vyjádřil hattrickem, jenž bývá pro útočníka nejen dobrou vizitkou, ale také žádoucím příspěvkem k posílení sebevědomí. „I v přípravě se čistý hattrick počítá, střílení gólů je příjemné proti jakémukoliv soupeři a v jakékoliv části sezóny. Ke dvěma gólům proti Táborsku jsem přidal další tři, což je příjemné pro mě i pro tým, ve kterém je dobrá atmosféra. Všichni makáme, ale důležité bude, jak nám to půjde v lize, zatím to vypadá dobře," prohlásil v letošní zimě zatím pětigólový Matěj Pulkrab.

„Výše vítězství nad jednou z nejlepších obran ukrajinské ligy potěšilo. Vycházely nám útočné standardky, což nás všechny těší. Ale vysoké vítězství bych nepodceňoval ani nepřeceňoval, přeci jenom, je to příprava, ve které chceme makat naplno a být na sebe navzájem na hřišti nároční a dodržovat požadované principy hry," řekl Ondřej Karafiát, který odehrál bezmála hodinu zdařilého duelu proti FC LNZ Cherkasy na pozici defenzivního centrhalva před stoperskou dvojicí složenou z velezkušeného Suchého a perspektivního Krále. „Ta pozice mi seděla, byl jsem uprostřed hřiště, kde je to sice trochu běhavější, ale herní styl, kterým se chceme prezentovat, je hodně náročný na fyzičku a zatím s tím nemám problém. V současnosti tak chceme hrát a nabírat kondici společně s herním zatížením," řekl ke svému novátorskému postaveni v mladoboleslavské sestavě Ondřej Karafiát.

FK Mladá Boleslav – FC LNZ Cherkasy 5:1 (1:0)

Branky: 57., 63. a 77. Pulkrab, 23. Karafiát, 80. Žitný.

Boleslav: Trmal - Kostka (59. Fulnek), Suchý (59. Šimek), Král (74. Buryán), Suchomel (59. Poulolo) - Karafiát (59. Kubista) - Ladra (59. Vaníček), Matějovský (59. Žitný), Mareček (59. Mašek), Solomon (59. Kušej) - Jawo (46. Pulkrab).