„Děkuji pražské Slavii za vstřícné jednání a hráči za projevený zájem o působení v našem klubu,“ komentoval transfer generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda.

„Naskytla se příležitost získat zajímavého perspektivního hráče před koncem smlouvy. Aby měl Michal herní praxi, stráví první půlrok na hostování v Mladé Boleslavi. Doufáme, že naváže na svůj zdařilý podzim ve Slovácku, kde podával výborné výkony na domácí scéně i v Konferenční lize. A od léta si vybojuje místo v kádru Slavie,“ řekl sportovní ředitel vršovického celku Jiří Bílek.

Zanedlouho čtyřiadvacetiletý pravý obránce se s vedením Slovácka nedohodl na prodloužení letos končící smlouvy a pokud by nedošlo k realizaci přestupu do Slavie, hrozilo mu jaro bez fotbalu. Slovácko za něj takto inkasuje kolem pěti milionů korun.

Ondřej Knobloch
Knobloch vidí ve fotbale progres, ale také se zlobí, i na špičky. Proč?

„Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie, stát se jejím platným hráčem a mohl oblékat sešívaný dres. Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou a vím, jak je to náročné. O něčem jiném, než tomu bylo na Slovácku,“ uvedl Tomič.

Jako dorostenec si zkusil angažmá v prvoligové italské Sampdorii, odkud se v roce 2018 vrátil zpět na Slovensko. V létě 2021 přišel do Uherského Hradiště ze Žiliny. V české nejvyšší soutěži doposud odehrál 54 zápasů a zaznamenal jednu branku.

Zviditelnil se především v podzimních duelech základní skupiny Evropské konferenční ligy, ve které Slovácko obsadilo v konkurenci Nice, Partizanu Bělehrad a Kolína nad Rýnem čtvrtou příčku. Odehrál všechna utkání a dal gól na hřišti Nice, kde pomohl týmu k zisku tří bodů.

Kromě klubové kariéry rodák z Myjavy pravidelně nastupoval i za mládežnické výběry slovenské reprezentace.

V zápase Mladé Boleslavi s Brnem gól nepadl
Střelci zůstali v zimovišti. První zápas "jara" skončil bezbrankovou remízou