Úplně naprázdno vyšli Středočeši ve středeční dohrávce osmnáctého kola. Na zlínském hřišti podlehli domácímu Fastavu 1:2, alespoň jeden čestný gól přitom dali až v nastavení druhé půle. Boleslav měla v utkání několik nadějných šancí, ale proměnit je nedokázala. I proto trenér Jarolím dál čeká na první úspěch od prosincového návratu na střídačku týmu.

„Natahování série bez výhry je frustrující. Samozřejmě do každého nového utkání jdeme s úsilím černou sérii ukončit vítězstvím a nejinak tomu bude i doma proti Karviné,“ řekl boleslavský trenér Karel Jarolím před nadcházejícím nedělním zápasem.

Proti Slezanům ale jeho mužstvo nečeká nic snadného. Karviná v posledních pěti utkáních prohrála jen dvakrát, a to se dvěma celky ze špičky – Spartou a Slavií. Porazila Opavu a remízy zapsala proti Teplicím i v posledním utkání minulou neděli proti o Evropu hrajícímu Liberci.

Díky tomu je MFK v klidném středu tabulky – z jedenáctého místa má při zisku 25 bodů jedenáctibodový náskok na šestnáctou Boleslav.

„Bod jsme si zasloužili. Hráči utkání na těžkém terénu proti fyzicky vyspělému soupeři odmakali. Pochvala pro ně,“ ocenil výkon svého manšaftu trenér Juraj Jarábek po plichtě 1:1 se Slovanem.

Bude to letošní druhý vzájemný souboj obou celků. Poprvé se oba týmy střetly na konci září v Karviné a bojovné utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Pikantní bude zápas pro slovenského obránce Róberta Mazáně. Sedmadvacetiletý bek posílil v létě Mladou Boleslav, hned po půlroce ale z města automobilů odešel. Na začátku února po rozvázání smlouvy s Boleslaví posílil právě Karvinou a jen po pár týdnech se teď vrací do známých míst.

Souboj Mladé Boleslavi a Karviné začne úvodním výkopem v neděli ve 14 hodin.