Boleslav nastoupila v prakticky nejsilnější sestavě, Zlín byl nucen ze zdravotních důvodů nasadit několik hráčů širšího kádru. „Dostali šanci hráči širšího týmu, ale i ti jsou členi našeho kádru. Myslím, že dneska žádný z hráčů vyloženě nepropadl. V závěru jsme to ještě oživili dvěma hráči z juniorky a dorostu a ti zahráli dobře,“ hodnotil vynucené změny v sestavě hostující kouč Jan Kameník.

Po úvodní oťukávané udeřili jako první hosté. Rychlý protiútok zakončil po centru na pravé tyči přesně mířící Fantiš. To vše v 19. minutě. Domácí se deset minut vzpamatovávali z první inkasované branky, závěrečná čtvrthodinka první dějství už patřila výhradně jim. Pod taktovkou kapitána Matějovského obléhali hostující vápno, zatímco hosté se soustředili na bránění těsného výsledku. Vyrovnat mohl po roku stoper Tatajev, ale brankáře Šišku zaskočil na brankové čáře jeden ze stoperů. Ruský obránce se ale přeci jenom dokázal v prvním poločase prosadit. Přesně deset vteřin před uplynutím základní hrací doby první půle se dostal ve vápně hostů ke střele, která ztečovaná jedním z obránců skončila až v síti.

Úvod druhého poločasu patřil Lukáši Bartošákovi. Ten si nejprve vysloužil žlutou kartu za faul na Matějovského, o několik minut později pálil nebezpečně kolem levé tyče Šedovy branky. Rozhodující moment přišel v 66. minutě zápasu. Lukáš Budinský vnikl po narážečce s Ladrou do vápna, ustál souboj s jedním z obránců a vybídl k zakončení Komličenka. Ruský útočník se otočil kolem svého strážce a poslal domácí do vedení. Ti byli ve zbytku zápasu i nadále aktivní, postupem času začali využívat i okének v otevírající se obraně hostů, ale pojistka ne a ne přijít. A mohlo udeřit na druhé straně, ale mladík Hrdlička svou šanci nevyužil. Pojistka nakonec přišla v úplně poslední minutě, kdy rychlý brejk zakončil gólem na 3:1 Tomáš Ladra.

„Úkol jsme splnili a jsem rád, že se nás pohár bude týkat i na jaře. A také jsem rád, že jsme napravili víkendovou ligovou porážku. Přitom průběh byl totožný – měli jsme v úvodu tlak a soupeř šel z první šance do vedení. Jestli nás fotbalový pán Bůh zkoušel, tak jsme dneska uspěli,“ komentoval zápas kouč Boleslavi Jozef Weber. A pokračoval: „Ale Zlín hrál velmi kvalitně. Až do naší druhé branky jsme měli velké starosti. Škoda, že jsme zápas nerozhodli dřív a nemohli jsme poslat na hřiště i další hráče, ale znovu se potvrdilo, že pohárové zápasy nebývají jednoduché. Tým ale ukázal vůli, tři vstřelené branky jsou plusem a jsme rádi za postup.“

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 3:1 (1:1)

Branky: 45. Tatajev, 66. Komličenko, 90. Ladra – 19. Fantiš . Rozhodčí: Marek. ŽK: Matějovský – Janetzký, Bartošák, Nečas, Fantiš. Diváci: 623.

Mladá Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Fulnek – Budínský (85. Auer), Hubínek, Matějovský, Ladra – Mešanović (62. Ewerton), Komličenko.

Zlín: Šiška – Cedidla, Buchta, Kolář (85. Pejša) – Matejov, Fantiš, Podio, Bartošák – Janetzký (76. Hrdlička), Železník, Nečas (71. Gettler).