Obhájci trofeje fotbalisté Slavie Praha vstoupí do českého poháru MOL Cupu domácím zápasem s druholigovým Vyšehradem. Ligového vicemistra Plzeň čeká ve 3. kole vítěz dohrávky 2. kola Hlučín - Vítkovice, Sparta se představí na hřišti lepšího z dvojice Hostouň - Jihlava. Rozhodl o tom los na Strahově.

Do 3. kola poháru už zasáhne i pět celků, které se v létě představily v kvalifikaci evropských pohárů. Vedle Slavie, Plzně a Sparty to jsou Jablonec, který přivítá druholigové Brno, a Mladá Boleslav, která bude hostit rovněž druholigovou Chrudim. Finalista minulého pohárového ročníku Ostrava si zahraje s vítězem zbylé dohrávky předchozího kola mezi Admirou Praha a Hradcem Králové.

Slavii, která vyhrála poslední dva ročníky MOL Cupu, los opět přál. Červenobílí se totiž už pojedenácté z posledních 14 zápasů poháru představí doma, venku za tu dobu hráli jen v Jihlavě a dvě finále na neutrální půdě. Druholigový nováček má v kádru několik hráčů, kteří působili ve Slavii.

Červenobílí v uplynulé sezoně získali double - vedle triumfu v poháru ovládli i ligu. Aktuálnímu lídrovi nejvyšší soutěže se to povedlo poprvé v samostatné historii a po 77 letech.  

Ve 3. kole se představí 15 z 16 prvoligových týmů. Jediným dosud vyřazeným celkem z nejvyšší soutěže je Příbram, která v 2. kole vypadla s třetiligovým Chlumcem nad Cidlinou. Ten nyní přivítá dalšího ligového soupeře Bohemians Praha 1905.

Devět týmů z nejvyšší soutěže se ve 3. kole představí doma - vedle Slavie, Plzeň, Ostravy, Mladé Boleslavi a Jablonce to budou Teplice, Olomouc, Karviná a Liberec, šest celků z nejvyšší soutěže bude hrát venku - vedle Sparty a Bohemians 1905 také České Budějovice, Slovácko, Zlín a Opava.

Los 3. kola MOL Cupu (úřední termín středa 25. září):

Slavia Praha - Vyšehrad, Plzeň - Hlučín/Vítkovice, Hostouň/Jihlava - Sparta Praha, Jablonec - Brno, Domažlice - Dukla Praha, Varnsdorf - Zlín, Liberec - Prostějov, Ostrava - Admira Praha/Hradec Králové, Sokolov - Opava, Teplice - Třinec, Olomouc - Líšeň, Mladá Boleslav - Chrudim, Karviná - Žižkov, Chlumec nad Cidlinou - Bohemians Praha 1905, Benešov - Slovácko, Vltavín - České Budějovice.