Zatímco Trubačův pokus na straně jedné domácí obrana zablokovala, střelu Přikryla na straně druhé si vychutnal ex-boleslavský brankář Diviš, který dostal přednost před brankářem Grigarem. Stejně jako v boleslavské brance nahradil stovkaře Šedu (před zápasem dostal dres k upomínce sta ligových startů) prvoligový debutant Stejskal. Ten však kromě dvou centrů a jednoho závaru nemusel v první půli nic složitého řešit. Na druhé straně padla jediná branka prvního poločasu. To když Fulnekovu nabídku uklidil neomylně do prázdné branky kdo jiný než Nikolaj Komličenko.

„Nebylo jednoduché posbírat hlavně psychické síly. První poločas jsme hráli velmi dobře, měli jsme i příležitosti na gól. Pak jsme dostali klasický gól, kdy jsme nepokryli Komličenka ve vápně,“ hodnotil první poločas kouč Teplic Stanislav Hejkal.

Do toho druhého vstoupili raketově právě jeho svěřenci. Teplice v podstatě z první střely na branku v zápase vyrovnaly. Horův rohový kop propadl až na zadní tyč, kde míč uklidil kolenem do sítě Michal Jeřábek. A za tři minuty mohli jít hosté ze severu Čech dokonce do vedení. Téměř ze třiceti metrů napřáhl jejich kapitán Jakub Hora a míč se od břevna odrazil naštěstí pro domácí před brankovou čáru. O chvíli později vyměnil na hřišti Komličenka Marek Matějovský a hra se dostala plně do domácí moci. Ve hře byly dokonce okamžiky, kdy všech jedenáct hráčů Teplic bylo uzamčených ve velkém vápně. Další branku ale už drtivý tlak domácích nepřinesl. Nejblíže jí byl ex-teplický Ladislav Takács, ale jeho střelu bravurním reflexem na brankové čáře zastavil Diviš.

„Po vyrovnání jsme ještě měli jednu šanci, ale příchodem Matějovského se hra dostala úplně jinam. My jsme pak už jenom čekali na konec,“ dodal kouč Hejkal. Zápas hodnotil i domácí lodivod Jozef Weber: „Naším úkolem bylo postoupit do finále. Jsem rád, že jsme dvojzápas zvládli. Odvetný zápas byl složitý pro oba týmy, ale jsme všichni profíci, takže jsme se na něj připravili. Myslím, že to byl důstojný výkon z obou stran, soupeř hrál dobře.“ A pokračoval: „My jsme sice vyhráli první poločas, ale paradoxně jsme se zlepšili až v tom druhém po inkasovaném gólu, kdy jsme začali hrát náš rychlý fotbal. Škoda jenom, že jsme utkání nevyhráli, šancí jsme měli hodně. Teď už myslíme na další zápas.“

V něm Boleslavané vyzvou Zlín, který sice prohrál v Olomouci 2:3, ale po domácím vítězství 1:0 hrála pohárová matematika v jeho prospěch. „Se Zlínem máme sice čerstvou zkušenost, ale po našem vyhraném zápase vyměnili trenéra a od té doby šli nahoru. Přijede tedy úplně nový tým – každý celek, který má v zádech čerstvý impuls je nebezpečným soupeřem.“

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 38. Komličenko – 47. Jeřábek. Rozhodčí: Petřík. ŽK: 0:0. Diváci: 1688.

Mladá Boleslav: Stejskal – Hašek, Jugas, Tatajev (67. Ladra), Fulnek – Wiesner (79. Mašek), Takács, Hubínek, Přikryl – Mešanović, Komličenko (56. Matějovský).

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Krob (46. Bezdička) – Radosta (Mustafič), Žitný (89. Ondrášek), Moulis, Trubač, Hora – Jindráček.