Ještě před reprezentační přestávkou se odehraje šesté kolo nejvyšší fotbalové soutěže. Fotbalisté Mladé Boleslavi v něm zajíždí do Vítkovic, kde vyzvou domácí Baník Ostrava. Zápas pátého celku tabulky se sedmým se hraje v sobotu od šestnácti hodin.

Zatímco v minulém kole Boleslavané doma naplno bodovali proti Teplícím po výhře 3:1, Ostrava schytala debakl 0:4 na půdě úřadujícího mistra pražské Slavie. Tentokrát se tedy neprosadil nejlepší baníkovský střelec, kterým je se třemi vstřelenými góly překvapivě stoperská posila David Lischka. Stejně branek vstřelil boleslavský Milan Škoda.

V létě bylo na trase Mladá Boleslav – Ostrava nezvykle živo. Do Baníku se totiž během letního přestupního termínu přesunuli záložník Lukáš Budínský a útočník Jiří Klíma. Druhý jmenovaný se už také dokázal jednou střelecky v novém dresu prosadit.

V dosavadních třiatřiceti vzájemných ligových střetnutí Boleslav s Ostravou vyhrála sedmnáct, v osmi remizovala a pouze osm prohrála při souhrnném skóre 53:34. Ze sedmnácti utkání hraných v Ostravě (včetně nadstavbového souboje o Evropu v květnu 2019) domácí Baník šest vyhrál, v pěti se hrálo nerozhodně a v šesti vyhrála hostující Boleslav. Celkové skóre 24:27 vyznívá ve prospěch Boleslavi. Zatímco předloni oba vzájemné zápasy vyhráli Středočeši, v loňské sezoně se karta obrátila a z obou zápasu odcházel jako vítěz Baník Ostrava.