Ještě před reprezentační přestávkou se odehraje šesté kolo nejvyšší fotbalové soutěže. Fotbalisté Mladé Boleslavi v něm zajíždí do Vítkovic, kde vyzvou domácí Baník Ostrava. Zápas pátého celku tabulky se sedmým se hraje v sobotu od šestnácti hodin.

Zatímco v minulém kole Boleslavané doma naplno bodovali proti Teplícím po výhře 3:1, Ostrava schytala debakl 0:4 na půdě úřadujícího mistra pražské Slavie. Tentokrát se tedy neprosadil nejlepší baníkovský střelec, kterým je se třemi vstřelenými góly překvapivě stoperská posila David Lischka. Stejně branek vstřelil boleslavský Milan Škoda.

Fotbalový míč ilustrační foto
Krajská disciplinárka trestala nejvíc funkcionáře, z hráčů dopadl nejhůř Ruszó

V létě bylo na trase Mladá Boleslav – Ostrava nezvykle živo. Do Baníku se totiž během letního přestupního termínu přesunuli záložník Lukáš Budínský a útočník Jiří Klíma. Druhý jmenovaný se už také dokázal jednou střelecky v novém dresu prosadit.

V dosavadních třiatřiceti vzájemných ligových střetnutí Boleslav s Ostravou vyhrála sedmnáct, v osmi remizovala a pouze osm prohrála při souhrnném skóre 53:34. Ze sedmnácti utkání hraných v Ostravě (včetně nadstavbového souboje o Evropu v květnu 2019) domácí Baník šest vyhrál, v pěti se hrálo nerozhodně a v šesti vyhrála hostující Boleslav. Celkové skóre 24:27 vyznívá ve prospěch Boleslavi. Zatímco předloni oba vzájemné zápasy vyhráli Středočeši, v loňské sezoně se karta obrátila a z obou zápasu odcházel jako vítěz Baník Ostrava.