Středočeši minulý pátek na Andrově stadionu položili základ ke konečné sedmé příčce těsnou výhrou 2:1, když se o branky postarali Pech a Hlavatý, za soupeře pouze korigoval Zifčák a vyrovnání odmítl tři minuty před koncem neproměněnou penaltou Růsek.

I proto bude stačit svěřencům Pavla Hoftycha k zisku milionu korun, o který se v této části nadstavby hraje, remíza. Ale jednoduché to nebude, protože Sigma v Lokotrans aréně neprohrála více než šest let (3 výhry, 2 remízy). Na podzim tam ale ztratila vedení 3:1 a brala jen bod.

„Máme trochu lepší pozici, ale Olomouc má velmi kvalitní mužstvo,“ upozorňuje trenér Pavel Hoftych. „Musíme navázat na naše výkony v předchozích třech nadstavbových utkáních,“ burcuje.

Nic na tom nejspíš nemění ani fakt, že Hanáci opět nastoupí bez několika zraněných hráčů.

Ml. Boleslav - Olomouc
Výkop: PÁ, 17.00
Rozhodčí: Orel - Ratajová, Leška.
Bilance: 11-11-11, 51:50
1. zápas: 2:1.
Pravděpodobné sestavy:
Olomouc: Stoppen – Poulolo, Jemelka, Vepřek – Chvátal, Breite, Sedlák, Zmrzlý – Daněk – Růsek, Zifčák.
Absence: Navrátil, Greššák, Macík, Spáčil, Vaněček (zranění), González, Zahradníček (konec smlouvy), Beneš, Matoušek, Chytil (nejistý start).
Mladá Boleslav: Šeda – Pech, Šimek, Suchý, Karafiát – Dancák – Douděra, Matějovský, Hlavatý, Ewerton – Ladra.
Absence: Preisler (nejistý start).

„Pořád tam jsou výborní fotbalisté. Mají vyvážené mužstvo. Hrají kvalitní technický fotbal,“ uvedl Hoftych s tím, že co nabídnout má v tomto ohledu i jeho tým. „Očekávám spíše technický fotbal a věřím, že my budeme mužstvem, které bude šťastnější, půjde tomu více naproti a dokončí sezonu vítězně.“

Hanáci si budou chtít lépe pohlídat Marka Matějovského, jemuž dávali v úvodním duelu příliš prostoru a také zlepšit svoji útočnou fázi, v níž boleslavský útočník Tomáš Ladra uhrával více míčů než olomoučtí.

„Nemyslím, že bychom museli něco úplně radikálně měnit oproti domácímu zápasu. Soupeř nás nepřehrával nějak dramaticky, neměl hromadu šancí. Určitě ale musíme více eliminovat jeho technické hráče a taky být nebezpečnější vepředu. Vyjít se dá z poslední dvacetiminutovky prvního duelu, ale myslím, že tam hlavně zafungovala změna mentality. Neměli jsme co ztratit, byli jsme odvážnější a to se projevilo,“ myslí si trenér Sigmy Václav Jílek.

Je otázka, zda bude moci využít některého z dosavadních marodů. Nejblíže návratu měli být Mojmír Chytil a Vít Beneš, ani u jednoho však není jisté, zda se v nominaci objeví. Nejistý je také start stopera Romana Hubníka.

Utkání startuje v pátek v 17 hodin.