Konec dobrý, všechno dobré! Fotbalisté Mladé Boleslavi dali v posledním zápase sezony proti Hradci Králové zapomenout na nepovedené výkony a výsledky z nadstavbové skupiny o titul a díky výhře 3:1 se v příští sezoně podívají do evropských pohárů. Konkrétně do předkola Evropské konferenční ligy. V pohárech se představí po pěti letech.

Ve skvělé atmosféře, k níž přispěli na mladoboleslavském stadionu hojnou účastí také hostující fanoušci, začala aktivněji domácí Bolka. A za svou aktivitu byla odměněna po třinácti minutách, kdy gólman Zadražil vyrazil Kadlecovu dělovku jenom před sebe, kde už neměl se zakončením problém Mareček.

Hradec mohl vyrovnat ve 36. minutě, když se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti Vašulín, ale trefil jenom na čáře dobře postaveného brankáře Trmala.

A tak udeřilo na straně druhé. A to hned dvakrát. Ve 42. minutě zastavil nedovoleně pronikajícího Jawa ex-boleslavský stoper Jakub Klíma a po intervenci videa inkasoval od sudího Berky, který nejprve zákrok jako faul neposoudil, červenou kartu.

Přesilovku domácí zužitkovali ještě do přestávky, když v první minutě nastavení dostal míč do branky Dominik Kostka, jenž po půl hodině hry nahradil zraněného Tomáše Krále.

O osudu zápasu se definitivně rozhodlo po deseti minutách poločasu druhého. Po faulu na Kadlece kopala Boleslav penaltu, k jejíž exekuci se postavil kapitán Marek Matějovský. Ten proměnil a přepsal tak historické tabulky české nejvyšší soutěže, když se stal jejím nejstarším střelcem.

Poslední slovo měli nakonec přeci jenom bojující Votroci, za něž upravil v závěru na konečných 3:1 také z pokutového kopu Čmelík. „Převládá obrovské zklamání, že jsme to naše snažení nedotáhli,“ smutnil po zápase kouč hostů David Horejš. A pokračoval: „Zápas měl dva zlomové momenty – za stavu 1:0 neproměněná velká šance Vašulína a pak červená karta. Pak už jsme neměli takovou sílu jako v předchozích zápasech. Boleslav si to už zkušenou hrou pohlídala.“

Domácí David Holoubek byl samozřejmě spokojenější: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a celou dobu jsme ho měli pod kontrolou. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme si došli pro vítězství.“ A dodal: „Měli jsme Plzeň, Spartu a Slavii. A po tom nás čekal takový na hlavu těžký zápas. Proto jsem rád, že jsme ho zvládli.“

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 3:1 (2:0)

Branky: 13. Mareček, 45.+1 Kostka, 54. Matějovský – 83. Čmelík. Rozhodčí: Berka. ŽK: Jawo, Kubista, Sakala, Jarolím (asistent trenéra) – Krejčí, Hais, Spáčil, Hejkal (asistent trenéra). ČK: 42. Klíma (HK). Diváci: 4172.

Boleslav: Trmal – Král (30. Kostka), Suchý, Karafiát (85. Kubista) – A. Kadlec, Sakala, Matějovský (85. Žitný), Suchomel – Mareček (70. Solomon), Ladra (70. Kušej) – Jawo.

Hradec: Zadražil – Klíma, Čech, K. Spáčil – Čmelík, Kučera, Kaštánek (46. Čihák), Krejčí (61. Horák) – P. Juliš, Vašulín (61. Koubek), Pilař (76. Hais).