„Vedení klubu FK Mladá Boleslav eviduje zájem o hráče Nikolaje Komličenka, ze stran několika evropských klubů, mezi kterými je i Lokomotiv Moskva. Vzhledem k tomu, že jednání o možném transferu hráče stále probíhají, nebude klub FK Mladá Boleslav informace o možném přestupu v tuto chvíli komentovat,“ stojí na webových stránkách klubu.

Komličenko se v probíhající sezoně trefil ve třech ligových utkáních jednou a skóroval rovněž v obou zápasech předkola Evropské ligy proti Šymkentu. Aktuálně se se spoluhráči připravuje na další zápas na evropské scéně, ve čtvrtek Boleslav odehraje duel s rumunským FCSB.

Na předsezonní tiskové konferenci na začátku července se prezident klubu Josef Dufek nechal slyšet, že o případném odchodu Komličenka má vedení klubu své představy, přes které nejede vlak. Podle specializovaného portálu transfermarkt.com má čtyřiadvacetiletý útočník tržní hodnotu 3,5 milionu eur. Jeho případný odchod by se tak pravděpodobně stal nejvýnosnějším obchodem Mladé Boleslavi. Dosavadní maximum je transfer Marka Matějovského, který v lednu roku 2008 odcházel do anglického Readingu za necelé dva miliony eur.

Michal KONVALINA