Bude to už čtvrté vzájemné utkání Bolky a Dynama v kalendářním roce 2020. V únorovém duelu základní části Jihočeši doma zvítězili jasně 3:0. Potom se oba týmy střetly i v nadstavbovém play off o Evropu, a tady už byla lepší Boleslav. V prvním zápase vyhrála doma 2:1 a postup stvrdila vítězstvím 2:0 na hřišti soupeře.

V úvodu této sezony se ovšem obě mužstva trápí a pohybují se v dolních patrech ligového pořadí. Mladá Boleslav je se čtyřmi body aktuálně čtrnáctá, Budějovice se dvěma body jsou ještě o dvě příčky za ní (mají ale k dobru odložený duel s Bohemkou).

Proti Bohemians mělo Dynamo hrát minulý týden, kvůli několika případům onemocnění koronavirem ale Jihočeši místo na hřiště museli do izolace. Kromě odložení ligového duelu byla výrazně narušena i další tréninková činnost týmu, hráči bez příznaků nemoci mohli trénovat jen v malých skupinkách v podobném režimu jako na jaře. Už tak výsledkově se trápícímu mužstvu tyto problémy určitě nepřidaly.

V předcházejících čtyřech kolech uhrály Budějovice ony dva body, a to vždy za remízu na hřišti soupeře. Bodovaly jak ve druhém kole na Baníku (2:2), tak i ve čtvrtém kole v Opavě (0:0). Naopak domácí zápasy nezvládly – v prvním kole prohrály se Slavií vysoko 0:6, ve třetím kole s Libercem 0:2.

Zato Boleslav se od začátku postupně zlepšovala. Nejprve sice prohrála na Bohemians 0:4 a doma se Zlínem 1:3, už ve třetím při porážce v Plzni 1:2 ale sahala po bodovém zisku a rozhodující gól inkasovala ze sporné situace. Na první body si tak musela počkat až do čtvrtého kola, kdy doma přehrála Jablonec 2:0. Minulý týden uhrála bod za bezbrankovou remízu v Karviné.

„Bod přivezený z Karviné chceme potvrdit domácím tříbodovým ziskem v duelu s Budějovicemi a k tomu potřebujeme zopakovat výkon i výsledek z předchozího domácího utkání proti Jablonci,“ řekl před zápasem trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber.

Za zmínku stojí aktuální forma domácího brankáře Petra Mikulce. Jednadvacetiletý odchovanec se do boleslavského A týmu posunul před začátkem této sezony a hned od prvního kola se stal jedničkou. V posledních dvou kolech svými výkony výrazně přispěl k bodovým ziskům Bolky – v domácím utkání s Jabloncem a v zápase v Karviné nepustil ani gól. Pouze slávistický Kolář a olomoucký Mandous mají více vychytaných čistých kont, Mikulec má navíc z ligových brankářů také nejvíce úspěšných zákroků, celkem 23.

MICHAL KONVALINA