Středočeši vstoupili do utkání skvěle a už po sedmi minutách se dostali do vedení, které jako správný kapitán zařídil Marek Matějovský. Mladá Boleslav měla převahu i v následujícím průběhu první půle, ale stav zůstal do přestávky nezměněn. „Měli jsme dobrý úvod a šli do vedení, soupeř se dostával do tempa postupně a přehrávat nás začal až v začátku druhé půle,“ řekl mladoboleslavský kouč Jozef Weber.
Přesto se prosadili opět jeho svěřenci. V 64. minutě nejprve Hůlka trefil břevno, ale jeho pokus dorazil do sítě Komlichenko a zdálo se, že mladoboleslavská vítězná sérii na zlínské půdě naroste na sedm zápasů. Jenže už za tři minuty snížil Gajič, čímž vlil svému týmu krev do žil.  „Bohužel místo toho, abychom se uklidnili, jsme inkasovali rychlý kontaktní gól, což bylo z mého pohledu rozhodujícím momentem zápasu,“ zmínil trenér Weber.
Zlín si poté vytvořil obrovský tlak a devět minut před koncem se dočkal vyrovnání, poté co gólmana Kamenára propálil Matějov.  To ale nebylo všechno. Když už vše směřovalo k remíze, propadlo autové vhazování až k Beaugelovi, který v nastaveném čase dokonal zlínský obrat a Mladá Boleslav tak musela na úvod sezony skousnout hodně hořkou pilulku. „Bylo to zajímavé utkání, bohužel pro nás se špatným koncem. V našem vápně byly neustále závary, které jsme neřešili dobře. Nikoliv přičiněním samotných obránců, ale i hráčů před nimi, kteří nezachycovali odražené míče. Před třetím gólem nám chyběla agresivita, stačilo jen rázně odkopnout míč od branky,“ zalitoval zklamaný Jozef Weber.

Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (0:1) Branky: 67. Gajič, 81. Matějov, 90+2 Beauguel – 7. Matějovský, 64. Komlichenko. ŽK: Džafič – Diviš. Rozhodčí: Proske - Kotík, Pochylý
Zlín: Dostál - Gajič, Buchta, Hnaníček - Matějov, Džafič (70. Hronek), Traoré, Jiráček, Bartošák (73. Holík) - Železník (38. Poznar), Beauguel.
Mladá Boleslav: Kamenár - Pauschek, Král, Takács, Fabián - Matějovský (78. Hubínek), Hůlka - Diviš (61. Mareš), Přikryl (88. Ladra), Konaté - Komlichenko.