Městský stadion hned v úvodu zchladil nešťastný vlastní gól Bouly, přičemž míč ještě tečoval Yusuf, jemuž branka nakonec byla připsána. Následovala hluchá pasáž, ale ve druhé části první půle přišly šance Baníku. A velké.

Kubala mířil hlavou v tutovce mimo, Mikulec vychytal Šína, Rigo ze šestnáctky branku netrefil a Ewertonův pokus byl dvakrát zablokován. A smolař Kubala pak zasáhl jen tyč. Na druhé straně zase Letáček zasáhl proti ráně Karafiáta.

Po pauze měl velkou možnost Šín, ale hlavou zamířil těsně vedle. Jinak to byl na hřišti spíše boj, z něhož Baník nic nevytěžil, prohrál a aktuálně je pátý se ztrátou dvou bodů právě na Boleslav.

Před utkáním Baník Ostrava - Mladá Boleslav (11. května 2024). | Video: David Hekele

„Všichni hráči utkání odbojovali, celý tým zaslouží velký respekt, jak se oddal společnému zájmu. Jsem šťastný za kluky, že to zvládli. Věděli jsme, že Baník je silný v protiútocích, což se potvrdilo, smekám před jeho týmem, je velmi dobrý, stejně tak i místní diváci," řekl po utkání trenér Boleslavi David Holoubek.

„Ze čtvrtého místa jsme nadšení. Na Baník jsme se připravovali celý týden a taktický plán nám vyšel na jedničku. V úterý nás čeká velmi důležité utkání a když ho zvládneme, bude pro soupeře těžké, aby nás přeskočili," přeladil zastupující kapitán Ondřej Karafiát na první domácí duel nastavby proti Slovácku.

Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Branky: 3. Yusuf. Rozhodčí: Berka – Vlček, Slavíček. ŽK: Kubala, Lischka, Adediran – Vaníček, Sakala, Holoubek (trenér). Diváci: 8627.

Baník Ostrava: Letáček – J. Juroška (62. Rusnák), Blažek, Lischka, Kpozo (85. Pojezný) – Boula, Rigo (62. Klíma) – Buchta, Šín, Ewerton – Kubala (62. Adediran). Trenér: Hapal.

Mladá Boleslav: Mikulec – Kostka, Suchý, Král, A. Kadlec – Karafiát (87. Kubista) Sakala – Vaníček (71. Kušej), Ladra (87. Žitný), Jawo (87. Pulkrab) – Yusuf (66. Suchomel). Trenér: Holoubek.