Hosté z Pačejova se v zápase, který podle oficiálního zápisu sledovala pouhá třicítka diváků, ujali vedení už v 21. minutě zásluhou trefy Františka Štěpána. Domácí ovšem osm minut po změně stran dokázali vyrovnat z pokutového kopu, který bezpečně proměnil devětadvacetiletý Matěj Skřivánek.

Fotbalisté Pačejova (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili v derby Vrhaveč v penaltovém rozstřelu. Po 90 minutách skončil duel nerozhodně 2:2.Fotbalisté Pačejova (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili v derby Vrhaveč v penaltovém rozstřelu. Po 90 minutách skončil duel nerozhodně 2:2.Zdroj: archiv Deníku

Pačejov se znovu dostal do trháku v 72. minutě, kdy se prosadil Milan Kubáň. To už domácí fotbalisté hráli bez vyloučeného Františka Hracha a o minutu později bylo ještě hůř, když se po druhé žluté kartě v rozmezí pouhých šesti minut musel ze hřiště pakovat i druhý z Františků ve vrhavečské sestavě – Lorenc.

2. kolo Poháru Českého florbalu: Sport Club Klatovy (červenobílí) vs. SK Meťák České Budějovice 15:4.
Pohárový konec ve středu Čech. Rozhodl mizerný úvod i bídná koncovka

I v devíti však domácí tým dokázal vyrovnat, když se čtrnáct minut před koncem prosadil Karel Mundl. Jenže ani ten zápas nedohrál. Od velezkušeného rozhodčího Václava Špirala viděl v 82. minutě červenou kartu. A když ji mezi vyrovnávacím gólem na 2:2 a vyloučením Mundla spatřil také střelec první branky Vrhavče Skřivánek, domácí borci dohrávali zápas v sedmi lidech.

I přesto však dokázali nervózní utkání dotáhnout až k penaltovému rozstřelu, ve kterém byli šťastnější pačejovští fotbalisté. „Co bych k tomu řekl. Klasicky vyhrocený zápas s Pačejovem, ve kterém nás plný počet bodů stála naše nedisciplinovanost,“ řekl Deníku 34letý fotbalista Vrhavče Zbyněk Fait, který po vyloučení spoluhráče Hracha dohrál zápas s kapitánskou páskou na levé paži.

Místo fotbalu vodní pólo. Tak rozhodčí duel ve Svéradicích raději ukončil.
Místo fotbalu vodní pólo. Tak rozhodčí duel ve Svéradicích raději ukončil

„I tak si ovšem myslím, že minimálně jedna červená karta měla být udělena vzájemně. A hrát v sedmi lidech? To byla moje premiéra. Tohle jsem ještě nikdy nezažil a snad už ani nezažiji,“ doplnil člen fotbalového výběru Vrhavče.

K červeným kartám pro domácí borce, ale i k zápasu jako takovému, se vyjádřil také kapitán Pačejova Václav Klásek.

Michal Lukeš vstřelil proti Hořovicím svou třetí branku v sezoně.
Kluci, já dal gól hlavou, pokřikoval na spoluhráče klatovský fotbalista Lukeš

„Od první minuty urážky, hádky a nesmyslné dojíždění v podání hráčů domácího týmu. Jednu červenou kartu soupeř dostal za dva ostřejší zákroky, ale to bych ještě pochopil. Zbytek karet byl za nadávky, úmyslné podkopnutí hráče, když zakopáváme balon, aby se přerušila hra a jedna strkanice. Jen škoda, že jsme tak neschopní a nedáme jim do poločasu čtyři góly, aby byl klid," uvedl Klásek.