Hodně těžce to koušou u mladoboleslavského koupaliště. „Samozřejmě jsme hodně zklamaní. Dva roky se pokoušíme postoupit, oba roky jsme ztratili. Hráči nám stárnou, je to špatné. Uvidíme, jestli vůbec na další sezonu dáme mužstvo dohromady. Kluci jsou zklamaní, dva roky se o něco pokoušeli a nic z toho. Kdo ví, co z toho bude. Dva roky pipláte manšaft, a pak vám to de facto zničí ti, co jsou nahoře,“ říká zklamaně předseda SKP Jan Pažout.

Jeho tým vyhlásil útok na postup do vyšších soutěží před loňským i před letošním ročníkem, jenže kvůli nařízením a opatřením spojeným s koronavirovou epidemií byly obě sezony amatérských soutěží předčasně uzavřené.

Sportovně přitom SKP ve své skupině vládne. Za poslední dvě zkrácené sezony uhrálo o patnáct bodů víc než nejbližší pronásledovatel a velký rival Sporting. „Už jsme chtěli jít do okresu nebo i třeba B třídy, už jsme mohli být v klidu výš. Bohužel to v těch dvou letech dopadlo takhle. Tým celé dva roky pracoval slušně, ale hráči stárnou, už tam není ta chuť. Jakou mají mít motivaci…“ kroutí hlavou Pažout.

„Zkusíme hráče přesvědčit, že pro ně má smysl dál hrát fotbal. Nesou to taky hodně těžce. Máme mít v sobotu schůzi, tak uvidíme. Ale mám zprávy, že plno jich chce skončit, chtějí se věnovat rodině a motivaci už moc nemají,“ uzavírá šéf ‚eskápéčka‘.

O něco lépe nesou nepříznivé zprávy v Ledcích, i tam jsou ale pochopitelně rozhodnutím o skončení rozladění. „Samozřejmě je to nepříjemné, mysleli jsme, že ta zbývající tři utkání ještě dohrajeme. Kluci se o to rvali celý podzim, takže vůči nim je to takové nespravedlivé. Kdyby se alespoň v červnu dohrávalo, aby byla hotová polovina sezony, mohla se soutěž uzavřít,“ uvedl trenér Martin Sabol.

Na dohrávání ale nedošlo, a tak Ledce zakončily sezonu s osmi výhrami z osmi zápasů. „S postupem jsme nijak nekalkulovali, takhle se to prostě vyvrbilo. Každý zápas chceme vyhrát, zkusíme to zopakovat i v další sezoně,“ říká kouč Ledců.

Na rozdíl od SKP Sabol věří, že tým dokáží udržet v podobném složení: „Určitě se na to vykašlou někteří mladí. Ale u nás to snad nehrozí. Kluci jsou zkušení, starší a rozumnější, chtějí se sebou něco dělat a těší se na zápasy. Dělají to tady pro partu, budou to chtít zopakovat. Asi je to trochu naštve, ale myslím, že je to nerozhodí. Spíš je to možná namotivuje.“

Florbalisté Mladé Boleslavi postoupili do Superfinále po čtyřech vyhraných semifinálových zápasech v řadě.
Florbalisté jdou do superfinále, Chodov vyřídili ve čtyřech zápasech