Poměrně vysoký počet červených karet tasili rozhodčí ve čtvrtém hracím víkendu v okresních fotbalových soutěžích Mladoboleslavska. Hned dvě z nich pak byly za neoprávněné vniknutí na hrací plochu. V obou případech se jej pak dopustili zkušení harcovníci.

Jaroslav Houžvic z Jiviny se jakožto hráč z lavičky náhradníků šel zapojit do vzniklé strkanice během zápasu v Kropáčově Vrutici. Po ní kromě něj viděl červenou kartu za vražení také domácí Daniel Kiss. Zatímco domácí Vrutice pokračovala ve hře v deseti, Jivinu Houžvicova karta z pozice náhradníka tolik mrzet, co do počtu hráčů na hřišti, nemusela. Ale ani Jivina zápas nakonec v jedenácti nedohrála. Po hodině hry se totiž do sprch předčasně poroučel po druhé žluté také Ondřej Vrabec. V závěru zápasu pak nováček přišel ještě o dva body, když v páté minutě nastavení vyrovnal na konečných 2:2 Pavel Obrázek.

6. kolo: Březno – Chotětov B 2:2 (47. a 80. Vlasta – 72. T. Scheufler, 86. Karásek), Akuma – Sporting 2:1 (76. M. Stránský, 90. Tumlíř – 26. vlastní), Bezno – Krnsko 2:0 (21. Möbius, 89. M. Šisler), Kosořice – Kostelní Hlavno 4:0 (5. Zahula, 15. Malík, 37. vlastní, 59. Hančar), Bělá pod Bezdězem – SKP 6:0 (50., 55. a 87. J. Toman, 25. a 72. Volf, 38. Rosenkranz), Zdětín – Čejetice 2:0 (30. Trubička, 80. Vaňousek), Kropáčova Vrutice – Jivina 2:2 (44. Korec, 90.+5 Obrázek – 30. Šturma, 49. Vrabec).

Načítám tabulku ...

III. třída

Dalším vyloučeným za vstup na hřiště byl kouč Strašnova Petr Klaban. Ten se vydal na hrací plochu čtyři minuty před koncem pikantního zápasu mezi jeho týmem a béčkem Horek. Nešel se však postrkovat, ale vyjádřit svou nespokojenost s vedením zápasu ze strany rozhodčího. Jeho pískání měl přirovnat k tomu, jako kdyby utkání pískalo dámské přirození. Doplňme jenom, že jeho tým si nakonec odvezl z Horek cennou výhru 2:1.

6. kolo: Struhy – Židněves 1:2 (7. Hlinovský – 5. Měkota, 18. Sobotka), Horky B – Strašnov 1:2 (42. Váňa – 35. Malakhov, 78. Michal), Klášter – Bakov B 0:4 (56. a 59. Kohnhäuser, 37. Valenta, 42. Hozák), Mukařov – Čistá 0:7 (30., 44. a 86. Maršík, 40. a 52. Beev, 50. Petrův, 63. Matoušek), Pěčice B – Jabkenice 2:3 (78. Nosek, 89. Hellmiss – 52. Panchenko, 59. Smyk, 74. Kodytek), Ledce – DBSK B 2:1 (45. Rambousek, 47. Chupryna – 20. Dorotík), Předměřice – Kněžmost 4:1 (1. a 26. Vaněk, 47. V. Práger, 77. Hovorka – 56. Zajíček).

IV. třída

I po čtvrtém odehraném kole zůstává v tabulce pralesní ligy stoprocentní nováček soutěže z Dobrovice. Její béčko si dokázalo poradit vítězně i se čtvrtým soupeřem, jímž byla rezerva Krnska. Tentokrát to bylo ale za minutu dvanáct, přesněji řečeno minutu po devadesát. Právě v první minutě nastaveného času překlopil výhru na domácí stranu Jakub Krátký.

6. kolo: Dobrovice B – Krnsko B 3:2 (44. Bartoň, 71. Antoš, 90.+1 Krátký – 53. a 56. Kahule), Kropáčova Vrutice B – Bezno B 4:3 (17. a 53. Jarolím, 19. Havelka, 73. Musil – 51. a 57. Kolařík, 76. Švarc), Katusice – Sporting B 4:1 (62. a 88. M. Kvajsar, 29. Knot, 75. Kučera – 90. Leskovjan), Luštěnice B – Nemyslovice 4:0 (30. Jakubův, 43. R. Hrdlička, 44. Krkoška, 90.+2 Kynych), Skalsko – Kochánky 3:1 (46. Bláha, 57. Šťastný, 63. Martinec – 58. Matěj Mráček), Zdětín B – Nová Ves 0:4 (3. a 27. Muška, 63. Mařan, 81. Studinka), Dlouhá Lhota – Chotětov C 1:1 (35. Hlaváč – 50. Rusiňák).