Několik nedělních zápasů výrazně poznamenala náhlá průtrž mračen, některé z hřišť dokonce zasypaly kroupy. Z toho důvodu byl v poločasové přestávce ukončen například zápas okresního přeboru u boleslavského koupaliště. O pár stovek metrů dále na Astonce pro změnu z důvodu podmáčené hrací plochy zápas čtvrté třídy ani nezačal. No a v Krnsku ukončil rozhodčí zápas tamního béčka se soupeřem z Kochánek po dvaceti minutách. „Utkaní bylo v 17. minutě přerušeno z důvodu silného deště a padaní velkého množství krup. Hrací plocha byla po dvaceti minutách nezpůsobilá k dalšímu pokračovaní ve hře a mohlo by dojít ke zranění hráčů obou mužstev,“ píše rozhodčí v zápise o utkání.

OKRESNÍ PŘEBOR

Valná většina zápasů ale standardně odehrána byla. V okresním přeboru se povedl majstrštyk Čejeticím na úkor vedoucího celku tabulky z Kosořic. Domácí v něm vedli 2:0, pak se jim ale začal zápas komplikovat. V 54. minutě viděl druhou žlutou, a tedy i červenou kartu Vránek a Kosořice po šesti minutách využili přesilovku ke snížení. O pět minut později šel za Vránkem ještě Tlášek a domácí dohrávali zápas v devíti lidech. I ve dvojnásobném oslabení však nakonec utkání dovedli do vítězného konce.

Nad sestupovou hladinu se ještě k nádechu vynořilo Březno, které v zápase patnáctého se čtrnáctým vyhrálo 4:0 v Bezně, a svému soupeři se tak přiblížilo na rozdíl pěti bodů.

Rozdíl čtyř bodů pak je na čele, neboť Jivina vyhrála v Krnsku 2:1 a přiblížila se na dohled Kosořicím.

25. kolo: Krnsko – Jivina 1:2 (62. Novák – 57. Schöft, 79. Bajer), Bezno – Březno 0:4 (51. a 89. Strnad, 64. Uškovič, 71. Novotný), Čejetice – Kosořice 2:1 (32. Vránek, 48. Truksa – 60. Hančar), Bělá pod Bezdězem – Zdětín 3:1 (34. Hodovanec, 39. Volf, 90.+4 M. Toman – 86. Trubička), Akuma – Kropáčova Vrutice 2:2 (6. vlastní, 53. F. Šlégl – 34. Doležal, 38. Jarolím), Sporting – Kostelní Hlavno 5:1 (41., 43., 73. a 87. Pánek, 36. Štolovský – 85. Dohnal), SKP – Chotětov B nedohráno.

Načítám tabulku ...

III. TŘÍDA

Šlágr jara se hrál v Židněvsi, kam přijela s tříbodovým náskokem vedoucí Čistá. A domů se vracela už bez náskoku. Hned v prvním minutě zápasu se trefil domácí Sobotka, a nakonec se jednalo o jedinou trefu celého utkání. To tedy domácí vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a dohnali bodově Čistou na čele tabulky. Ta zatím zůstává první díky lepšímu celkovému skóre. Se čtyřbodovým mankem dýchají vedoucímu duu na záda Předměřice s béčkem Pěčic, o bod za nimi pak je Bakov B a Kněžmost.

25. kolo: Židněves – Čistá 1:0 (1. Sobotka), Horky B – Mukařov 2:1 (43. Kolínský, 65. Váňa – 45. Tkácz), Struhy – Ledce 3:1 (18. Bucek, 27. Náhlovský, 66. Horčička – 54. Chechel), Jabkenice – Předměřice 2:4 (81. a 84. Mlynka – 32. Šimůnek, 47. Vaněk, 55. Hlavička, 90.+3 Theuer), Klášter – Pěčice B 1:3 (79. Černý – 73. a 85. Šťastný, 46. Hubač), Strašnov – Kněžmost 1:3 (84. Malakhov – 18. a 50. Sedláček, 14. M. Beran), Bakov B – DBSK B 2:2 (69. Málek, 84. Hůlka – 48. Horák, 67. Rejzek).

IV. TŘÍDA

Dva zápasy zůstaly nedohrány, a budou se tak hrát v náhradním termínu.

Dostihy na čele přeci jenom dostaly další zápletku. Vedoucí béčko Picavy nezaváhalo a doma rozstřílelo Zdětín vysoko 8:0. Klopýtly ale Katusice, které doma přišly o dva body po remíze 2:2 s Dlouhou Lhotou. Cukrovarníci tak navýšili svůj náskok na čele na šest bodů a zároveň získali jistotu postupu. Na třetí Skalsko mají aktuálně náskok osmnácti bodů, přičemž Skalsko jich nemůže získat více než dvanáct.

27. kolo: Nemyslovice – Bezno B 4:3 (67. a 73. Ungr, 19. Szalka, 52. Tomšíček – 7. Š. Novák, 44. Kolařík, 49. Švarc), Nová Ves – Chotětov C 3:1 (32. a 43. Muška, 65. Bulíř – 76. Vyhlas), Dobrovice B – Zdětín B 8:0 (11., 16., 90. Šťastný, 23. a 27. Zvěřina, 43. Murárik, 70. Lepka, 86. Boháček), Luštěnice B – Žerčice 3:2 (52. a 75. R. Hrdlička, 42. Marhan – 3. Parák, 14. Sháněl), Katusice - Dlouhá Lhota 2:2 (43. Knot, 66. Hybš) – 33. Zdobinský, 75. M. Limr), Krnsko B – Kochánky nedohráno, Sporting B – Skalsko nezahájeno.