Okresní fotbalový svaz už má vcelku jasno, jak budou vypadat jeho soutěže v nadcházejícím ročníku. Uzávěrka přihlášek byla minulý týden, včera se rozhodlo o posledním volném místě.

V soutěži dospělých je aktuálně naplněný okresní přebor čtrnácti účastníky, ve třetí třídě je 24 celků a do pralesa je pak přihlášena šestice týmů. „Nabídli jsme možnost postupu do třetí třídy postupně celkům ze třídy čtvrté. Zdětín B se rozmýšlel nejdéle, ale nakonec nabídku nepřijal,“ hlásí předseda sportovně-technické komise okresního fotbalového svazu Ondřej Pechanec. Ještě v pondělí večer pak na třetí třídu kývly Kochánky.

Právě Kochánky společně s béčkem Krnska jsou dvěma staronovými účastníky na mapě okresních celků. Pro příští sezonu z ní naopak zmizí Branžež, která po sestupu ze III. třídy nejnižší soutěž nepřihlásila, a trochu překvapivě také béčko Luštěnic. Do žádné ze soutěží pak svou rezervu nepřihlásila Dobrovice. Naopak béčko Benátek, které nedohrálo skončenou sezonu I. B třídy bude v sezóně příští figurovat jako nováček okresního přeboru.

Z něj se o patro výše podívá béčko Kosmonos. To nakonec nikdo nedoprovodí, neboť Doubrava, Kněžmost i Řepov na nabídku postupu do kraje nereflektovali.

Do třetí třídy pak z okresního přeboru sestupují dva nejhorší celky – Čejetice a Dlouhá Lhota. Jediným zájemcem ze stávající čtvrté třídy je její mistr Doubrava B, kterou doprovodí zmiňované Kochánky. Nezájem dalších celků a odhlášení Luštěnic pak v soutěži zachránilo poslední tým B skupiny z Nemyslovic.

Složení obou skupin zatím není známo, ale nabízí se zařazení Čejetic s Doubravou do skupiny A, Dlouhé Lhoty a Kochánek pak do béčka.

Čtvrtá třída bude hrát se šesti účastníky čtyřkolovým systémem, tedy s deseti zápasy na podzim i na jaře pro každý s celků.

MLÁDEŽ

Uzavřené jsou také přihlášky v mládežnických soutěžích. Do okresního přeboru dorostu je zatím přihlášená desítka celků. „Ale ještě čekáme, jestli Bousovu nenabídne kraj setrvání v I. A třídě,“ dodává Pechanec možný úbytek na devět. V žácích je ideálních čtrnáct týmů, takže pro letošní rok nebude potřeba využít výpomoci semilského Bozkova.

21 celků si pak zahraje soutěž mladších žáků a neskutečných 34 týmů se přihlásilo do soutěže starších přípravek. „To je o celých šest týmů víc než vloni,“ pochvaluje si Pechanec. Mladších přípravek se pak přihlásilo 28. Losovací aktiv se bude konat v pondělí 15. července v Řepově.

PŘEHLED LETOŠNÍCH VOLNÝCH PŘESTUPŮ NAJDETE V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ BOLESLAVSKÉHO DENÍKU