III. TŘÍDA A

Oba lídři A skupiny III. třídy opět bodovali naplno, Sporting si však vylepšil skóre v domácím zápase s Branžeží, a vrátil se tak po týdnu opět do čela. Na výhře 4:0 se podíleli dva střelci - Patrik Špringer dal dvě branky v prvním poločase, Lukáš Knespl pak ve druhém. Bezzubí hosté si v podstatě žádnou brankovou příležitost na Astonce nevytvořili.

Židněves doma proti Čisté potvrdila roli favorita a zvítězila 4:1. Domácí měli během celého zápasu jasnou převahu, a skóre mohlo být i vyšší.

Třeba jako na Jivině, kde s domácími nestačily držet krok Katusice. A to je výsledek 7:1 ještě pro hosty milosrdným odrazem dění na hřišti. Domácí Jivina se na vysokou výhru ani příliš nenadřela.

V nedělních zápasech se dvakrát radovali domácí, jednou pak hosté. A to u koupaliště, kde sice vedli domácí Policisté nad béčkem Bakova 1:0, hosté však zápas dokázali otočit ve svůj prospěch.

Židněves - Čistá 4:1 (3:1)
Branky: 1., 16. a 60. M. Měkota, 9. L. Hendrych - 18. Ertl. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 0:1. Diváci: 44.

Sporting - Branžež 4:0 (2:0)
Branky: 25. a 32. Špringer, 66. a 72. Knespl. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:0. Diváci: 20.

Jivina - Katusice 7:1 (2:1)
Branky: 24., 57., 77. a 81. Nedvěd, 9. Schöft, 75. Zikmund, 78. Kuntoš - 27. Knot. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

Nová Ves - Strašnov 4:1 (1:1)
Branky: 25. V. Krompaský, 50. F. Krompaský, 80. Hadváb, 82. Janouš - 33. Rychtera. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 0:4. Diváci: 67.

SKP - Bakov B 1:2 (1:0)
Branky: 35. Losík - 55. Takač, 63. Čurej. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

Mukařov - Klášter 5:3 (3:1)
Branky: 14., 75. a 81. Mačák, 5. vlastní, 44. Kučera - 46. a 67. J. Kandráč, 31. Novák. Rozhodčí: Khol. ŽK: 3:4. Diváci: 142.

Kosmonosy se vrátily na vítěznou vlnu

III. TŘÍDA B

Bezno doma doslova vydřelo tři body proti Ledcům V oboustranně slabším zápase to byl spíše boj, než pohledná podívaná. Utkání bylo hráno slušně, ale fotbal plakal.

Šťastnou výhru zaznamenala na domácím hřišti také Kropáčova Vrutice, která zdolala rezervu nedalekého Chotětova. Hosté byli sice lepším týmem, ale selhali střelecky, zatímco domácím stačily čtyři minuty ve druhém poločase ke vstřelení dvou rozhodujících branek.

Struhy doma zdolaly Nemyslovice 5:0. Více než o samotném výsledku se však bude určitě mluvit o inzultaci rozhodčího Šafránka. Ten odpískal po hodině hry za stavu 3:0 penaltu pro domácí celek, což nelibě nesl hostující kapitán Pavel Scheufler mladší. Podle zápisu o utkání měl k rozhodčímu přiběhnout, nazvat ho mužským pohlavním orgánem a prudce do něj vrazit. Incident tak bude mít dohru na čtvrteční disciplinárce.

Kropáčova Vrutice - Luštěnice B 2:0 (0:0)
Branky: 56. Korec, 60. Sodomlak. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 3:1. Diváci: 78.

Bezno - Ledce 2:1 (1:1)
Branky: 25. Kolařík st., 71. Hodovník - 30. Kamler. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 1:2. Diváci: 70.

Struhy - Nemyslovice 5:0 (3:0)
Branky: 42. a 61. Michal, 33. Kopecký, 35. Knotek, 65. Konopka. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 0:1. ČK: P. Scheufler ml. (N). Diváci: 56.

Pěčice B - Žerčice 0:3 (0:1)
Branky: 32. Krouský, 59. Bucek, 89. Kredba. Rozhodčí: Kamenický. ŽK: 1:3. Diváci: 111.

Chotětov B - Horky B 2:2 (1:1)
Branky: 21. Potůček, 72. Buryán - 17. a 86. Mašek. Rozhodčí: Kubín. ŽK: 4:3. Diváci: 47.

Předměřice - Jabkenice 5:2 (4:0)
Branky: 2., 23. a 58. Pokorný, 24. Skalický, 36. V. Práger - 52. Varvarynets, 76. Barančok. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 1:4. Diváci: 60.

Olešnice u Bouzova (ve světlých dresech) vyhrála na Nových Sadech 5:3. Martin Komárek