„Začátek soutěže se nám moc nepovedl. Od čtvrtého kola jsme ale hráli výrazně lépe a nakonec získali 32 bodů, což při obtížnosti soutěže asi nikdo z nás nečekal,“ ohlédl se za podzimní částí trenér rezervy Lukáš Došlý na klubových stránkách.

Zatímco v obou nedohraných ročnících po neslavném návratu z krajské I. B třídy patřil druhý tým divizního klubu do průměru, tentokrát mu podzim sedl. Ve třinácti zápasech poznal jediného přemožitele. Momentálně čtvrtá Bělá uštědřila ve třetím kole výpraskem 4:0 facku, která, jak se později ukázalo, zabrala. Alespoň na bod za remízu si stejně jako Akuma ve druhém kole (1:1) sáhly už jen Kosořice (0:0).

„Základem byla herní kvalita, dostatečná šíře kádru včetně hráčské podpory ze strany A-týmu a možnost v případě potřeby doplnit tým nadějnými hráči z dorostu,“ poznamenal trenér Došlý a přiznal, že v čeření vod v popředí tabulky věřil ještě před soutěží.

Okresní přebor: Kosořice - Kněžmost
Zaostřeno na okresní přebor: kdo střílel góly, sbíral karty a čistá konta?

„Během přípravy bylo vidět, že někteří hráči už začínají dosahovat úrovně pro krajskou soutěž a bude tak reálné v našem velmi kvalitním okresním přeboru zabojovat o horní příčky,“ objasnil s tím, že se tým dočkal i vhodného doplnění.

„Podařilo se nám přivést zpět naše odchovance Martina Totta a Františka Pařízka. Z hostování se vrátil David Chaloupka a po letech se k nám z krajských a divizních oblak snesli kdysi tahouni našeho áčka Michal Bohdan a Radek Lacina, po domluvě jako žolík pro případ hráčské nouze.“

Impozantní je v podání béčka především počet obdržených gólů. Překonat gólmany Adama Šímu nebo Lukáše Jíru se poštěstilo celkem pouze desetkrát a jen pěti soupeřům. Pro zbylých osm zůstaly brány zavřené. Útok, po Řepovu a Březnu třetí nejlepší v soutěži, se může chlubit 46 zářezy. O rovných deset se zasloužil jednadvacetiletý Filip Plichta. O zbytek se podělilo dalších dvanáct hráčů, z nichž Petr Outěřický, Martin Tott a David Váňa zaznamenali shodně po šesti.

Ilustrační foto
ROZHODNĚTE: Kdo byl nejlepším podzimním střelcem Boleslavska?

„Nemáme velké hvězdy, ale máme mnoho velmi dobrých hráčů a dobrou partu, což z nás, jak se zatím ukazuje, dělá silný tým,“ je přesvědčený čtyřicetiletý Lukáš Došlý.

Jedním dechem ovšem upozorňuje, že soutěž je teprve své polovině a cesta k potvrzení pozic bude ještě dlouhá. „Jsme na velmi dobré výchozí pozici, ale rozhodně si uvědomujeme, jakou kvalitu mají naši soupeři a že jaro bude po všech stránkách extrémně náročné. Naším úkolem je, se co nejlépe připravit na boje o čelo tabulky, a věřím, že hráči udělají maximum nejen v tréninku, ale i ve svém osobním čase.“


Načítám tabulku …