Doubrava doma díky silnému závěru urvala alespoň bod s Krnskem. Hosté se deset minut po poločase radovali už z dvoubrankového vedení, domácí v samém závěru zápasu vyrovnali. Pod trefy Jizeranu se podepsali střídající Koucký s Nedošetkem, kteří během posledních čtyř minut hrací doby zajistili svému týmu první letošní bod. Bělá si bez problému poradila s Kosořicemi a po výsledku 2:0 zapsala do tabulky tři body. Domácí tým se prosadil v obou poločasech, naopak hosté vyšli gólově i bodově naprázdno a zůstávají na chvostu tabulky. Bez bodů je zatím i Kněžmost, který prohrál na hřišti Zdětína 0:2. Domácí vedli díky proměněné penaltě už po čtyřech minutách, ve druhé půli náskok navýšili. Hosté dohrávali bez vyloučeného Špetlíka a v deseti už skóre nedokázali korigovat. Řepov remizoval s rezervou Dolního Bousova 2:2, oba týmy si tak rozdělily po bodu a zůstávají bok po boku těsně pod vrcholem tabulky. Hosté vedli po hodině hry už o dva góly, Řepov poté srovnal na konečných 2:2. Na výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení domácího Kohouta ze závěru druhé půle. Benátecká rezerva na vlastním hřišti nestačila na Akumu a padla 1:2. Hosté ze Sahary vedli po třiceti minutách o dva góly, pak sice z penalty bleskově snížil domácí kapitán Outěřický, další branky už ale nepadly. Akuma navíc hrála od 37. minuty bez vyloučeného kapitána Nekoly, mladá sestava Benátek ale dlouhou přesilovku nevyužila. Hodně divoký byl zápas obou týmů, které do přeboru postoupily ze třetí třídy. Mukařov doma nezvládl přestřelku s Kropáčovou Vruticí a prohrál 6:10, přičemž v poločase vedl 4:2. V zápase padly celkem tři červené karty, na desítce Vrutice se šesti zásahy podílel kapitán Korec. Do čela tabulky se dostalo Březno, které doma zvládlo souboj s Kostelním Hlavnem a zvítězilo 4:2. Na domácí straně se hattrickem blýskl Novotný, oba góly hostí zaznamenal Zvoníček.

Doubrava – Krnsko 2:2 (0:1)

Branky: 86. Koucký, 90. Nedošetko – 40. Šesták, 55. Šulc. Rozhodčí: Khol. ŽK: 1:3. Diváci: 60.

Bělá p. Bez. – Kosořice 2:0 (1:0)

Branky: 22. Dlask, 60. Špringer. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 1:4. Diváci: 45.

Zdětín – Kněžmost 2:0 (1:0)

Branky: 4. Zuna, 67. Michal. Rozhodčí: Kubát. ŽK: 3:4. ČK: 80. Špetlík (K). Diváci: 80.

Řepov – DBSK B 2:2 (0:1)

Branky: 70. P. Štěpán, 78. Cepka – 39. Hrdý, 62. M. Šolc. Rozhodčí: Novák. ŽK: 4:3. ČK: 88. Kohout (Ř). Diváci: 60.

Benátky n. Jiz. B – Akuma MB 1:2 (1:2)

Branky: 32. z pen. Outěřický, 25. z pen. Birkuš, 30. Hlaváček. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 2:2. ČK: 37. Nekola (A). Diváci: 66.

Mukařov – Kropáčova Vrutice 6:10 (4:2)

Branky: 5. a 88. Matouš, 37. Tkácz, 41. Mačák, 44. Novák, 87. Kuntoš – 25., 31., 47., 60., 72. a 89. Korec, 51. a 52. Jarolím, 67. Bohata, 79. Jan Havelka. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 2:4. ČK: 47. Krejza, 64. Petrus – 27. Socha. Diváci: 135.

Březno – Kostelní Hlavno 4:2 (2:1)

Branky: 25., 35. z pen. a 86. Novotný, 85. Sluka – 4. z pen. a 75. Zvoníček. Rozhodčí: Diňa. ŽK: 2:3. Diváci: 56.

III. TŘÍDA A

Čejetice doma otočily průběh utkání s Židněvsí a po výhře 4:2 zapsaly první body do tabulky. V poločase vedli hosté 2:1, domácí potom vyrovnali, a už po vyloučení Horáčka a Bobika, když hrály oba týmy v deseti lidech, vstřelili další dva góly a rozhodli o výsledku. Stejným poměrem, tedy 4:2, vyzrála Čistá na Dlouhou Lhotu. Domácí vedli těsně po poločase už o čtyři góly a hosté jen snížili, když se dvakrát prosadil Limr. Béčko Doubravy prohrálo s Klášterem 3:5. O výsledku rozhodla už první půle, kterou hosté vyhráli o tři góly. K vítězství jim výrazně pomohly čtyři zásahy Kandráče. Zápas Nové Vsi s Jivinou se změnil v představení obou kapitánů. Jak domácí Proc, tak hostující Klouček zvládli hattrick. Šťastnější byli domácí, kteří díky gólu Krompaského nakonec zdolali soupeře 4:3. Boleslavské SKP navázalo na povedený první zápas a porazilo bakovskou rezervu 4:0. Celek od koupaliště je tak po dvou kolech v čele tabulky se dvěma výhrami a skóre 11:2. Poslední utkání tohoto kola mezi Sportingem a Katusicemi se odehraje až ve středu 11. září.

Čejetice – Židněves 4:2 (2:1)

Branky: 17. z pen. Horáček, 68. Bernat, 78. Plintovič, 85. z pen. Jaroš – 21. M. Měkota, 44. z pen. Jurošek. Rozhodčí: Zezula. ŽK: 2:2. ČK: 72. Horáček – 72. Bobik. Diváci: 35.

Čistá – Dlouhá Lhota 4:2 (3:0)

Branky: 13. Jíra, 16. Maršík, 32. Neumann, 48. Dlouhý – 52. a 64. Limr. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 3:1. Diváci: 62.

Doubrava B – Klášter n. Jiz. 3:5 (1:4)

Branky: 31. Pálka, 46. Mareš, 89. Kašpar – 35., 38., 45. a 47. Kandráč, 14. Železný. Rozhodčí: Novák. ŽK: 5:3. Diváci: 45.

Nová Ves – Jivina 4:3 (3:0)

Branky: 16. z pen., 19. a 31. Proc, 56. V. Krompaský – 52., 86. a 90. Klouček. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 2:5. Diváci: 80.

SKP MB – Bakov n. Jiz. B 4:0 (3:0)

Branky: 36. a 70. Losík, 40. Gerboc, 43. Fábry. Rozhodčí: Kubát. ŽK: 1:0. Diváci: 40.

III. TŘÍDA B

Struhy v poločase domácího utkání s Beznem prohrávaly už o dvě branky, ale díky povedenému závěru a dvěma gólům v poslední čtvrthodině berou alespoň bod za konečnou remízu 2:2. Pro oba týmy je to první letošní bod. Nováček z Kochánek sice vstřelil první soutěžní góly, na body však stále čeká. Doma prohrál s Jabkenicemi vysoko 2:6. Hosté se díky jasné výhře posunuli do čela tabulky. Domácí porážku zapsaly i Nemyslovice. Na jejich hřišti uspěli fotbalisté Žerčic, kteří berou body po vítězství 3:2. Dvěma góly jim pomohl Tryfonov. Souboj rezervních týmů Pěčic a Horek dopadl lépe pro hosty. Ti vedli v Pěčicích o přestávce už 4:0, potom dvěma góly snížil Kiceluk, hosté si ale náskok pohlídali a vyhráli 5:2. Chotětovské béčko doma remizovalo se Strašnovem 1:1. Oba góly padly v první půli, na brzké vedení hostí domácí odpověděli osm minut před pauzou. Ve druhém poločase už se skóre neměnilo. Druhé kolo třetí B třídy uzavřela bezbranková remíza Ledců s Předměřicemi, v níž byly jediným zápisem do statistik dvě žluté karty na straně hostů. Ani v jednom utkání tohoto kola tak nedokázal vyhrát domácí tým.

Struhy – Bezno-Sovínky 2:2 (0:2)

Branky: 76. Kopecký, 81. Hlinovský – 37. Majer, 45. Šišpela. Rozhodčí: Košina. ŽK: 1:3. Diváci: 40.

Kochánky – Jabkenice 2:6 (2:3)

Branky: 13. z pen. Gajdoš, 45. Novák – 21. Zvěřina, 22. Varvarynets, 32. Šťastný, 51. Jílek, 58. Konečný, 78. Azarov. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:0. ČK: 56. Gajdoš (K). Diváci: 72.

Nemyslovice – Žerčice 2:3 (1:2)

Branky: 39. T. Mikulec, 85. z pen. Šámal – 3. a 52. Tryfonov, 33. Benda. Rozhodčí: Halbich. ŽK: 2:3. Diváci: 40.

Pěčice B – Horky n. Jiz. B 2:5 (0:4)

Branky: 50. a 67. Kiceluk – 27. a 45. Kovalov, 39. a 80. Váňa, 19. Poslt. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 1:0. Diváci: 77.

Chotětov B – Strašnov 1:1 (1:1)

Branky: 37. Vrána – 2. Rychtera. Rozhodčí: Pažout. ŽK: 1:3. Diváci: 60.

Ledce – Předměřice 0:0

Rozhodčí: Košina. ŽK: 0:2. Diváci: 40.

IV. TŘÍDA

Skalsko a rezerva Krnska ve vzájemném utkání hrály 1:1 a shodně zapsaly první letošní bod. Obě branky padly ve druhém poločase, kdy už hosté hrály bez vyloučeného Horny, Skalsko ale dlouhou početní výhodu nevyužilo. To rezerva Sportingu potvrdila dobrý vstup do sezony, a i podruhé jasně vyhrála, tentokrát 6:0 nad B týmem Kropáčovy Vrutice. Díky tomu zůstává na čele se dvěma výhrami a skóre 14:2. Čisté konto udržel také rezervní tým Bezna, který vyhrál ve Zdětíně 4:0.

Skalsko – Krnsko B 1:1 (0:0)

Branky: 72. R. Pýcha – 77. Bezděk. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 4:3. ČK: 43. Horna (K). Diváci: 186.

Sporting MB B – Kr. Vrutice B 6:0 (3:0)

Branky: 44. a 89. Vedral, 22. Pánek, 41. Dutý, 52. Javůrek, 78. Roudnický. Rozhodčí: Kamenický. ŽK: 1:2. Diváci: 11.

Zdětín B – Bezno-Sovínky B 0:4 (0:3)

Branky: 12. Kameš, 25. Böhm, 30. Mechierek, 62. Š. Novák. Rozhodčí: Kubín. ŽK: 0:1. Diváci: 35.