Také díky jeho příspěvku je béčko Sportingu na první příčce průběžné tabulky se ziskem patnácti bodů v sedmi utkáních. Boleslavský tým podlehl jen ve venkovních zápasech na hřištích Skalska a Kropáčovy Vrutice. Shodou okolností právě v těchto utkáních chyběl mužstvu z Astonky Pánek.

„Mrzí mě, že jsem nebyl na všech zápasech a nemohl jsem týmu pomoct. Podzim ale hodnotím určitě dobře, zatím jsme první,“ ohlíží se produktivní střelec za první částí letošní sezony a dodává: „Věřím, že budeme první i na jaře, pokud se tedy bude soutěž dohrávat.“

Důvod jeho třízápasové absence je očekávaný, ale přesto zajímavý. Stojí za tím pracovní povinnosti. Kromě svého vlastního byznysu je totiž kondičním trenérem florbalistů z Karlových Varů, kterým pomáhá v honbě za postupem do superligy.

Na fotbalových trávnících je skoro nezastavitelný, ale jak sebekriticky poznamenává, branek mohlo být za podzim ještě víc: „Musím říct, že většinou mívám čtyři pět šancí každý zápas. Dřív jsem je tolik neproměňoval, teď se přiklonilo to štěstíčko a něco tam napadalo.“ Zároveň chválí celý tým, který má na jeho skvělých číslech velký podíl.

Co je za tou podzimní fazonou? „Upřímně, moje forma hodně kolísá, často bývám zraněný… A asi i psychická pohoda, třeba v zápasech A týmu ty šance taky mívám, akorát je prostě neproměňuju, možná je tam i nějaký psychický blok,“ přemítá s nadsázkou. Za nastřílené góly je každopádně rád a doufá, že ještě další přibydou.

Speciálně Jakub Pánek vzpomíná na první podzimní utkání v Krnsku, kdy hattrickem pomohl k výhře 4:2. „Povedlo se mi tam sólo přes půl hřiště, to byl docela pěkný gól,“ vybavuje si. Zároveň říká, že ten zápas pro něj byl celkově trochu víc, protože se vracel po zranění a nesl na rukávu kapitánskou pásku.

A jak nejlepší střelec IV. třídy tráví dlouhou, už několikaměsíční pauzu od fotbalu? Hodně času věnoval rekonvalescenci po vážné říjnové nehodě. Dokázal se ale rychle vrátit do běžného života, v současnosti už se zase pravidelně věnuje cvičení a individuální fyzické přípravě. A pevně doufá, že se na jaře bude moct hrát fotbal.