Tato myšlenka však z kraje minulého týdne padla. „Sekretář fotbalové asociace Jan Pauly poslal epidemiologická pravidla, za kterých by bylo možné takové zápasy sehrát. A to by bylo pro svaz až příliš náročné. Proto jsme museli od našeho záměru bohužel ustoupit,“ uvedl člen nově složené sportovně-technické komise Mladoboleslavského fotbalového svazu Matěj Povšík. V pátek pak dorazilo od generálního sekretáře ještě upřesnění pravidel, ale na vyhlášení a zorganizování již jednou odvolané soutěže podle Povšíka nebyl na svazu čas. „Navíc si kluby už samy domluvily tréninkové zápasy o následujících víkendech,“ dodal Povšík.

Nakonec zrušené soutěže je škoda, neboť o ní byl podle zpráv z STK zájem. Přihlásilo se do ní totiž hned dvanáct dospělých celků. Kromě týmů z okresních soutěží pak i celky z vyšších pater – za všechny jmenujme Benátky, Bakov nebo Dolnobousovský SK. Hrát chtěli také například v Bělé, Židněvsi, Kropáčově Vrutici nebo na Sportingu. „Velký zájem byl i mezi mládežnickými celky. V žádné kategorii jsme neregistrovali méně než dvanáct týmů, někde to bylo dokonce šestnáct,“ hlásí Povšík.

I tak přichází směrem z klubů dobrá zpráva, že hráči po dlouhé nucené pauze na fotbal nezanevřeli, naopak jsou hladoví po sportovním vyžití. A to dokumentuje i řada zápasů, která se o víkendu stihla odehrát. Kluby sice i nadále musí plnit řadu pandemických nařízení jako je například maximální počet třiceti osob na utkání, kdy všichni musí mít testy, očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci. Ale ani to nebrání okresním celkům v tréninkovém měření sil se svými soupeři. A to ani přes další komplikaci, kdy aktéři zápasu nesmí používat vnitřní prostory sportovišť, tedy ani sprchy s kabinami.

Tréninkové zápasy

Už dva zápasy stihli odehrát fotbalisté Krnska. Po podzimu dvanáctý celek okresního přeboru si nejprve poradil s nováčkem třetí třídy z Kochánek poměrem 8:2, když se za domácí prosadil dvakrát Vízek a o dalších šest branek se podělila hned šestice střelců. Už bez zraněného Vízka a dalších tří hráčů základní sestavy vyzvalo Krnsko v neděli v derby zápase druhý tým třetí třídy z Bezna. A po poločase 1:2 mu nakonec podlehlo 3:6. „Bezno bylo o něco lepší, ale celkově se hrál hodně dobrý fotbal,“ uvedl k prohranému zápasu předseda FK Krnsko Petr Tvaroh. „Dlouhá pauza se moc na týmech neprojevila, spíš bylo znát obrovské nadšení a natěšenost z toho, že zase můžeme hrát,“ dodal Tvaroh. Podle něj se oba celky v pohodě popraly i s protiepidemickými opatřeními.

První zápas za sebou mají i fotbalisté Dolnobousovského SK. Tomu patřilo po osmi kolech nedohraného podzimu v tabulce B skupiny I. A třídy velmi lichotivé páté místo. Soupeře ze Sobotky v sobotním tréninkovém utkání přehráli Bousovští po bezbrankovém poločase nakonec 3:0, když se trefili Donát, Kasal a z pokutového kopu Vynikal. Příští týden vyzve místní SK na domácím hřišti v prestižním duelu fotbalisty Dobrovice. Hrát se bude v sobotu s výkopem v 10.15 hodin.

První zápas za sebou mají také divizní fotbalistky Mnichova Hradiště. Ty ve zbrusu nových černých dresech vyhrály zápas šestého celku čtvrté ženské ligy s osmým nad Sokolem Dobré Pole 6:3, když se na hřišti na Jivině za domácí trefila třikrát Koťátková, dvakrát Cibulková a jednou Jarošová.