Kochánky proti Slavii. Že to zní jako science fiction? Ale vůbec ne. Právě takový zápas bude k vidění už tuto sobotu. V Kochánkách je totiž na programu den plný fotbalu, jehož zlatým hřebem bude právě souboj místního třetitřídního celku proti staré gardě Slavie Praha. Ta má v kádru spoustu zvučných jmen. Za všechny jmenujme třeba Pavla Kuku, Ivo Ulicha, kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého, Tomáše Hrdličku nebo Lukáše Doška.

Fotbalový program na místním hřišti odstartuje už v devět hodin ráno turnajem přípravek, v deset hodin si to rozdají domácí mladší žáci s Kropáčovou Vruticí. Samotný špíl áčka proti Slavii startuje v 15 hodin. Vstupné je 70 korun a konat se bude také tombola.

Benátky hostí tradiční turnaj

Tradiční turnaj čtyř celků hostí v sobotu Benátky nad Jizerou. Osmý ročník turnaje o pohár starosty města tentokrát přivítá kromě domácího celku ještě juniorku Mladé Boleslavi, Horky nad Jizerou a fotbalisty Dobrovice. V úvodním semifinále vyzvou v deset hodin Benátky Horky, následovat bude druhé semifinále. Zápas o třetí místo se hraje ve dvě a finále Memoriálu Jaroslava Krále je na programu od 16.30 hodin.

V Boleslavi se na ligu půjde už v sobotu

Ačkoliv fotbalisté FK Mladá Boleslav vstoupí do nového ligového ročníku nedělním venkovním zápase v Plzni, fanoušci kopané ve městě automobilů mohou vyrazit na nejvyšší českou soutěž doma už v sobotu. To na městském stadionu, který se pro letošní sezonu stal jejich azylem, přivítají fotbalisté nováčka z Hradce Králové pražské Bohemians. Výkop utkání je v sobotu v 16 hodin. Boleslavský divák si tak pro letošní sezonu může zvykat na každovíkendovou porci ligového fotbalu.

V Hradišti se koná pouť

V Mnichově Hradišti se koná o víkendu tradiční Anenská pouť. A její součástí bude i fotbal. V sobotu od 16.30 hodin vyzve Mnichovohradišťský SK soupeře z Nymburka. Následovat bude večerní zábava Víkend Rock.