Poslední tajenka letošní sezony v okresních soutěžích Mladoboleslavska je rozlousknuta. Bohužel se tak ale nestane v sobotu na hřišti, ale jasno je o den dříve.

Jedinou nezodpovězenou otázkou před závěrečným víkendovým kolem bylo, kdo doprovodí Mukařov do pralesní ligy. A měl to být epický souboj na dálku mezi třemi celky. Třináctou sestupovou příčku okupuje Jizeran Doubrava, který ztrácí jeden bod na duo Jabkenice – Struhy. V posledním kole hostí Jabkenice boleslavský Sporting, Struhy hrají s Ledečáky a Doubrava měla jet do Bakova.

I. B třída - 14. kolo: Sokol Pěčice - AFK Libčice n. Vl. (3:1), 15. 6. 2023
Obrazem: Vítězné loučení se sezonou. Pěčice rozhodly do půle

Měla, ale nepojede. Z důvodu zajištění regulérnosti soutěže totiž svazová komise přesunula všechna tři utkání na jednotný čas – tím je sobota od 10.30 hodin. A to zlomilo Jizeranu definitivně vaz. „Počítali jsem s nedělí, na sobotu už mají kluci naplánované účasti na svatbách a oslavách. Snažili jsme se sestavu polepit všemi možnými silami, ale bylo by nás asi sedm. Většina má bohužel už na sobotu pevný program, protože jsme počítali, že se hraje v neděli,“ vysvětluje důvody zrušení zápasu kapitán Doubravy Jaroslav Bárta.

Jeho tým tak zůstane po posledním kole na sestupové třinácté příčce. Co bude s fotbalem v někdejší okresní baště je podle jeho slov aktuálně v řešení: „Fotbal v Doubravě každopádně zůstane, jenom se aktuálně řeší, v jaké to bude podobě.“

Sobota 17. června

Krajský přebor: MSK – Sedlčany (10.30), Horky – Nespeky (17). I. A třída: Luštěnice – Čelákovice. Okresní přebor: Krnsko – Kostelní Hlavno (10.30), Bezno – SKP, Kosořice – Bělá pod Bezdězem, Kněžmost – Březno (vše 13.30), Řepov – Zdětín, Kropáčova Vrutice – Čejetice (oba 17). III. třída: Struhy – Ledce, Jabkenice – Sporting (oba 10.30), Horky B – Chotětov B (13), Židněves – Předměřice (13.30), Čistá – Jivina (17). IV. třída: Kochánky – Sporting B (10.30), Luštěnice B – Klášter, Dlouhá Lhota – Zdětín B, Kropáčova Vrutice B – Žerčice (vše 13.30), Krnsko B – Nemyslovice (14).

Neděle 18. června

I. B třída: Rejšice – Bakov, Benátky B – Všestudy (oba 13). III. třída: Mukařov – DBSK B (12). IV. třída: Strašnov – Nová Ves, Skalsko – Bezno B (oba 17).


Načítám tabulku ...