Před posledním kolem zůstává v nejistotě kvarteto celků, z nichž minimálně pro dva skončí sezona zklamáním. Nejvýhodnější pozici má rezerva Benátek, přestože v Líbeznicích přetrhla osm kol dlouhou šňůru neporazitelnosti.

Zápas, pro který hosté neměli tak silnou sestavu jako v minulých kolech a nasadit museli i dorostence hrající už dopoledne, se lámal za stavu 2:2.

„Od 70. minuty nám došly síly. Bylo znát, že na domácí straně, díky střídáním, přišla kvalita. Naopak my nedokázali úroveň udržet. Posledních dvacet minut tak byl zápas jednoznačně v domácí moci a mohli jsme inkasovat ještě více než tři branky,“ uvedl k porážce 2:5 trenér Jiří Kubát.

Benátky v příštím kole čeká s největší pravděpodobností (podle výsledků konkurentů) přímá bitva o záchranu proti SK Zeleneč. Celek od Prahy má o tři body méně, k dobru naopak vítězství 4:0 z prvního vzájemného souboje.

Mezi oběma týmy jsou v tabulce vklíněné Hovorčovice a Bakov. Ten po remízové dohrávce s Lužcem překvapivě nepřivezl ani bod ze hřiště posledních Všestud. V posledním kole tak bude muset bezpodmínečně bodovat v Pěčicích a ještě doufat v příznivé výsledky z dalších hřišť.

Viktorce vyšel záměr rozloučit se doma s krajem dobrým výkonem. Zápas zároveň potvrdil, že se Všestudským během dvou let v B-třídě proti Bakov dařilo. Při zdravotních absencích některých hráčů za to vzali jiní.

Střelecky se prosadili Hakl s Marečkem, pro oba šlo o premiérové trefy v sezoně. „Po zdravotních problémech, které prodělali, si góly zasloužili a je super, že se vrátili a předvádějí výkony jako předtím,“ uvedl jeden z trenérů Ivo Lorenc.

K dění na hřišti dodal: „Dařilo se nám být aktivní. Soupeře jsme nepouštěli celý první poločas do větších šancí a při jedné nás podržel brankář. Ve druhé půlce měl náš tým výpadek, který nás provází celé jaro, ale i to kluci zvládli a jen škoda snížení soupeře.“

Poslední výjezd zavede Všestudy do Čelákovic. Ivo Lorenc věří, že si příznivci najdou cestu ke společné rozlučce se sezonou i tam.

Podle představ nevychází závěr soutěže jejímu vítězi. Lužec po první porážce nenahodil motory ani na další pokus. Doma se musel sklonit před Čelákovicemi. Mrzel i předčasný konec sezony pro vyloučeného Uhera.

„Dnes nám to nesedlo herně ani výsledkově. Kluci jsou po postupu myšlenkami někde jinde. Omlouvám se fanouškům za pokažené oslavy na domácím hřišti, ale závěrečné choreo od kluků z B-týmu bylo famózní. Věřím, že se už budeme doma prezentovat jinými výkony,“ uvedl trenér Martin Tauchman. Právě on stylově zaznamenal na delší dobu poslední domácí gól Eletisu v soutěži, kterou u Vltavy hráli nejdéle ze všech účastníků skupiny.

Podle sekretáře hostujícího Unionu Milana Šikla sešláplo plynový pedál jeho týmu vyrovnání na 1:1 po rohovém kopu. „Domácí pak nevěděli kam dřív. Ve 35. minutě jsme přidali ještě jednu branku,“ řekl k obratu skóre, na který hosté dvakrát navázali i v poslední čtvrthodině druhé půle. „Přivezli jsme cenné tři body a Lužci pokazili oslavy, za což se omlouváme, a přejeme jim úspěch v I. A třídě. Výhra na hřišti v Lužci pro nás znamená záchranu,“ uvedl Šikl.

Teprve třetí jarní zápas nedotažený k výhře zaznamenal Mělník. V Chotětově byla podle trenéra Zbyňka Štrupla konečná remíza spravedlivým vyjádřením dění na hřišti.

Na tristních pěti jarních bodech naopak zůstává Obříství. Proti Pěčicím tahalo za kratší konec už v prvním poločase. „Zápas jsme měli rozhodnout už v prvním poločase, ale bohužel jsme nevedli 5:0, ale pouze 2:0. Druhý poločas byl rozkouskovaný, hra neměla tempo, což vyhovovalo domácím, kterým se podařilo po rohu snížit. Potom, co jsme přidali třetí gól, už se zápas spíše jen dohrával,“ přiblížil zápas hostující Miroslav Hubač.

Možnost reparátu na lepší rozlučku s krajem dostanou u Labe na konci týdne znovu doma proti Řepovu. Mnohem úspěšnější nováček v atraktivní přestřelce proti sestupujícím Zárybům tahal za delší konec a v závěru dokázal vynést po dalším vyrovnání hostů trumf a potvrdil záchranu.

15. kolo: Obříství - Pěčice 1:3 (51. Kudela - 23., 41. a 70. Makovec), Řepov - Záryby 5:3 (23. a 76. Štěpán, 86. a 88. Vaněk, 27. Váňa - 33. a 41. Školák, 84. Toml), Chotětov - Mělník 1909 1:1 (38. V. Novák - 37. Ságner), Líbeznice - Benátky n. J. B 5:2 (35. a 80. Bogatkin, 28. Kutnyy, 78. Dvořák, 90+3. Valtr - 33. Lenikus, 53. Šubrt), Zeleneč - Hovorčovice 0:1 (83. z pen. Valíček), Lužec - Čelákovice 2:4 (13. Hrdlík, 86. M. Tauchman - 29. Pánek, 36. Igbinosa, 74. Dalekorej, 83. Sebera, ČK: 63. Uher – L.), Všestudy - Bakov n. J. 2:1 (17. Mareček, 69. Hakl - 90. Maryška)


Načítám tabulku ...