Premiérové výhry v sezoně se dočkaly Rejšice. Proti Slovanu Poděbrady si vypracovaly rozhodující náskok v prvním a na startu druhého poločasu.

„Rejšice byly v prvním poločase na gólové šance lepší, my jsme měli jedinou šanci. Obraz hry byl takový, že domácí po první brance převzali iniciativu,“ popsal první poločas trenér Slovanu Poděbrady Jan Sekera.

Neproměněná penalta odstartovala rejšické komplikace. Po snížení musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchu autor jedené ze tří branek Martin Šťastný. Hostům se ale v dvacetiminutové početní převaze podařilo pouze snížit na konečných 3:2.

„Nepodařilo ze šancí něco dotlačit do brány. Za třicet minut druhé půle musím kluky pochválit, ale to je málo,“ dodal Sekera.

Béčko Kosmonos naopak na hřišti druhého poděbradského soupeře, Bohemie, poprvé ve vyšší soutěži padlo. Podle trenéra Daniela Jireše byli hosté od úvodních minut utkání horším týmem, přesto se dostali do vedení krásnou střelou Straky. O tři minut později už ale vedli domácí.

„Bohužel ihned po rozehrání jsme dostali vyrovnávací branku a následně další. Soupeř byl jednoznačně lepší po všech stránkách a zcela zaslouženě zvítězil. Naši hráči si asi po úspěšném vstupu do soutěže mysleli, že nám body do tabulky budou přibývat bez tvrdé práce na hřišti. Opak je pravdou,“ poznamenal k utkání lodivod kosmonoské rezervy.

Utkání Horky – Lysá nad Labem se bude dohrávat 20. září. O výhře Dolního Bousova nad Pšovkou jsme psali zvlášť:


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...