1/7

Na Chotětov si stejně jako dva týdny předtím na v té době rovněž neporažený Zeleneč posvítil Lužec. Také aktuální lídr chytil u Vltavy čtyřku už během prvního poločasu, druhý těsně vyhrál.

Na opačný konec tabulky se propadly Všestudy. V domácím utkání držely ještě v poločase bezbrankový stav. Jenže Řepov řešící za pochodu úzký kádr po návratu z přestávky nasázel v rozmezí deseti minut čtyři góly a bylo hotovo.

Poslední příčku uvolnil Bakov. Jeho první obětí v sezoně se po dvou trefách tahouna Vaňka (7 branek z 10) stalo Obříství. Nováček od Labe po skvělém vstupu do soutěže nyní vyšel podruhé v řadě střelecky i bodově naprázdno.

Choutky na třetí výhru v řadě ve druhém poločase okresního derby v Pěčicích přešly béčko Benátek. Zlomový byl především druhý inkasovaný gól, po kterém došlo při protestování na červenou kartu pro hostujícího Bohdana. Vykoledoval si ji tak, že v těsném kontaktu šlápl rozhodčímu na nohu. Že se jednalo o omyl než úmysl, líčili po utkání i vyloučením překvapení domácí. Samotný rozhodčí přiznal, že se nejednalo o nějaké násilné šlápnutí, zároveň ale zmínil, že šlo o vědomý pohyb, za který je hráč plně odpovědný.

S nepříznivým losem, kdy čtyři z prvních šesti kol hráli venku, se v Hovorčovicích popral Mělník. Vyloučení domácího kapitána orámovaly v rušné pětiminutovce druhé půle dvě trefy, kterými hosté odskočili. Viníka nakonec těsné porážky přívrženci hovorčovického oddílu našli v rozhodčích, na jejichž adresu si při odchodu ze hřiště ulevili verbálním lynčem. Pro Mělnické šlo o druhou venkovní výhru i celkově.

8. kolo: Pěčice – Benátky n. J. B 4:0 (44. a 63. Hellmiss, 75. Beran, 87. Hubač, ČK: 64. Bohdan – Ben.), Hovorčovice – Mělník 1909 2:3 (8. Valíček, 68. Ptáček – 5. a 52. Jeřábek, 55. Bačinský, ČK: 54. Valíček – Hov.), Čelákovice – Záryby 2:1 (24. Dalekorej, 83. Štrobl – 23. Školák), Bakov n. J. – Obříství 2:0 (26. z pen. a 38. Vaněk, ČK: 60. Temiak – O.), Lužec – Chotětov 4:1 (15. a 39. Uher, 9. Motejzík, 42. Zoreník – 56. Souček), Všestudy – Řepov 1:6 (61. Brázda – 47. a 50. Novotný, 51. Strnad, 57. a 70. Cepka, 82. Váňa), Zeleneč – Líbeznice 1:1 (88. Štádler – 87. z pen. Bogatkin)