Rozjeté Pěčice nehodlaly rivalovi nic nechat zdarma a úvod utkání patřil jim, ovšem Kalčík v bakovské bráně vyrazil Beranovu ránu a včasným zmenšením úhlu zneškodnil v 15. minutě i Hellmissův únik.

Vzápětí založil skvěle brejk hostující Maryška pro Vaňka a naběhl si na jeho parádní přihrávku šajtlí, kterou s pomocí teče usměrnil do pěčické sítě. Za šest minut po Maryškově rohu zvýšil hlavičkou Resl na 0:2.

Rychlou souhru mladých pušek Hellmisse s Makovcem na jeden dotek dotáhl zblízka Beran a oživil domácí naděje. Z dalšího bakovského kontru Vitmajer po narážečce s Vaňkem neprostřelil brankáře Dufka.

Ten se však po přestávce podepsal pod třetí brankou, když mu lehký míč vypadl z ruky a dorostenec Janeček zpečetil skóre. Poněkud mdlý projev zelenobílých pozvedla v závěru střídání a šestnáctiletý Matěj Vodháněl připravil po úniku palebnou pozici Valentovi, který jedním výstřelem orazítkoval obě bakovské tyče, ale do brány se míč neodrazil ani od jedné. Šestizápasová vítězná série Pěčic tak skončila.

„Už včera jsme měli rozlučku, do toho dnes hrálo béčko, takže jsme trochu lepili sestavu. Nehráli jsme špatně, ale dostali jsme hloupý gól a ke konci už byli kluci utahaní,“ řekl domácí trenér Jakub Kříž.

„Máme hru založenou na rychlých brejcích do běhu na Vaňka, který se dnes neprosadil. Kluci ale podali bojovný výkon, zaslouženě zvítězili a teď se děj vůle boží,“ pokrčil rameny bakovský kouč Jaroslav Kamenický.

Bakov hrál, nepočítaje nedohrané covidové ročníky, v posledním kole o záchranu počtvrté za šest B-třídních sezon. Loni v Rejšicích neuspěl, ale v krajské soutěži ho nakonec udržely odhlášky. Určitá naděje žije i letos, soubor Jaroslava Kamenického je druhým nejlépe umístěným ze středočeských sestupujících. „Připravovat se v létě budeme stejně, ať na B třídu nebo na okres. Pokud sestoupíme, tak mužstvo na to máme, abychom hráli o návrat,“ prohlásil bakovský trenér.

Také Sokol Pěčice patřil dlouho k ohroženým celkům. „Věděli jsme, že na spodek tabulky nepatříme. Bylo to jen o jednom dvou povedených zápasech, které strhneme na svou stranu, což se nám na podzim nedařilo,“ uzavřel Jakub Kříž, který loni převzal trenérské žezlo od otce Jiřího.

Pěčice – Bakov 1:3 (1:2)

Branky: 31. Beran – 16. Maryška, 22. Resl, 55. Janeček. Rozhodčí: Kulanda. ŽK: 4:3. Diváků: 145. Střely na bránu: 6:5. Rohy: 2:4.

Pěčice: Dufek – J. Tůma (66. Jansa), Heřmanský, D. Vodháněl, Kohout (83. A. Tůma) – Beran (79. M. Vodháněl), Skuček, Mulač, Hubač – Hellmiss (63. Valenta), Makovec.

Bakov: Kalčík – Cecava (68. Málek), Resl, Ajchler (73. Kvapil), Mareš – Vitmajer, Formáček, Maryška (68. Boško), Kopal, Janeček (87. Kurc) – Vaněk (90.+1 Hůlka).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...