Předchozí
1 z 8
Další

O náskok na druhý tým tabulky Chotětov ani třemi góly inkasovanými po změně stran v Líbeznicích nepřišel. Přibrzdil totiž – doma vůbec poprvé – i druhý Lužec, u kterého dohnal bod nováček z Obříství.

První výhry v sezoně se dočkaly Všestudy. Neúspěšná přestřelka, k níž přispěly hned dva vlastní góly, byla pro Záryby poslední se Zdeňkem Antošem na lavičce. Ten v pondělí nedlouho po zhodnocení duelu, kritickém k rozhodčímu, ohlásil, že byl z funkce trenéra odvolán.

Do konce podzimu Záryby povede dvojice hráčů béčka František Šindelář a Radek Fabián. První z nich již stejnou pozici zastával před příchodem Zdeňka Antoše. Zimní přípravy by se pak měl ujmout zcela nový trenér, jehož jméno zatím v Zárybech prozradit nechtějí. Celek od Labe vyšel v posledních třech kolech bodově naprázdno, v tabulce je se sedmi body na jedenáctém místě.

I. A třída, skupina B, 10. kolo: FC Horky - SK Rejšice (1:0), 7. 10. 2023
Poláčkovo repete rozjásalo Kosmonosy, Luštěnice vynulovaly nejlepší útok soutěže

Posledním týmem bez tříbodové radosti zůstaly Hovorčovice. Ani v Pěčicích se ještě nevytasily s exligistou Romanem Bednářem, který k nim v září přestoupil z Červených Janovic. Třetí podzimní bod jde za obranou, která poprvé udržela čisté konto, v posledních dvaceti minutách dokonce v oslabení o vyloučeného hráče.

Další povedené představení v nové soutěži má za sebou Řepov. V Zelenči k navýšení vítězství pomohlo i vyloučení jednoho z domácích hráčů. Nejen výsledkově, ale podle trenéra Kamenického ani výkonem nezvládl domácí zápas Bakov. Stopku snaze o třetí výhru v řadě vystavil už po čtvrt hodině další zářez střelecké jistoty Mělníka Vojtěcha Antoše. Pro hosty šlo o třetí venkovní výhru v řadě.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Velim - Sokoleč (2:0)
Ve druhém poločase byl soupeř vyloženě lepší, uznal trenér Kohout po výhře

Ohlasy trenérů na dalších stránkách ►►►

10. kolo: Pěčice – Hovorčovice 0:0 (ČK: 71. Černý – H.), Čelákovice – Benátky B 3:0 (2. Skuhravý, 63. Filip, 74. Pánek), Bakov – Mělník 1909 0:1 (15. Antoš), Lužec – Obříství 1:1 (66. Ježek – 83. Tláskal), Všestudy – Záryby 5:4 (22. a 30. Němeček, 9. Brázda, 64. vl. Martinec, 79. Koudelka – 14. Makovský, 28. vl. Rada, 66. Mareček, 83. Martinec), Zeleneč – Řepov 0:3 (3. Nedošetko, 71. Novák, 83. Novotný, ČK: 61. Skuček – Zel.), Líbeznice – Chotětov 3:3 (55. a 81. Kutnyy, 90+1. Pospíšil – 5. z pen. O. Novák, 22. Duda, 45+1. Jäger)

Načítám tabulku ...

Pěčice – Hovorčovice 0:0

Miroslav Hubač, hrající trenér Pěčic: Zápas spíš bojovný a soubojový než fotbalový. V prvním poločase jsme měli tři slibné příležitosti po centrech ze strany, hosté zahrozili jen střelou zpoza vápna do břevna. I ve druhém poločase jsme byli trochu aktivnější, ale slibné dvě šance z pravé strany Beran nedokázal zužitkovat. Nejblíže byli hosté gólu, když se po dlouhém míči nedomluvila naše obrana a z brankové čáry vykopl míč Vodháněl. To hosty nakoplo a vypracovali si dva rohy a zablokovanou střelu z hranice vápna. Rozhodnuti zápasu jsem měl dvakrát na noze, v 86. a v 91. minutě jsem tváří v tvař brankáři trestuhodně selhal.

Čelákovice – Benátky B 3:0 (1:0)

Milan Šikl, sekretář Unionu Čelákovice: Dali jsme rychlý první gól z první akce utkání. Ale moc se to neprojevilo, moc jsme se tím gólem neuklidnili. Hra byla spíše vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Skóre se už ale neměnilo. Při druhém gólu utekl Filip a po pěkné akci zamířil na přední tyč. Po druhém gólu bylo po nich a zápas už byl jednoznačnou záležitostí. Měli jsme problém v tom, že nám omarodilo pět kluků během týdne, když šlo o stěžejní hráče a museli jsme to nahradit dorostenci. Tři body jsou zasloužené, i když soupeř špatný nebyl.

Jiří Kubát, trenér Benátek: Porážka 0:3 vypadá hrůzostrašně, na hřišti to tak nevypadalo. Pokud by se hrálo na šance a na nebezpečné situace, museli jsme zvítězit. Hraje se ale na góly. Domácí dali tři, my žádný. Do utkání jsme špatně vstoupili. Hned v úvodní minutě jsme inkasovali po pěkném centru, kdy nám tam vyplaval útočník. Naštěstí nás to nepoložilo. O prvním poločase bych řekl, že byl herně nejlepším v této půlsezoně. Vypracujeme si spoustu nebezpečných situací, ze kterých ale nestřílíme branky. Do druhé půle jsme šli s tím, že s výsledkem chceme něco udělat a otočit ho. Dostali jsme se v ní trošku do křeče. Domácí střelou z dálky zvýšili a po dalším pěkném centru přidali třetí gól. Přesto i my jsme měli několik závarů. Pokud ale nedáme góly, nemůžeme bodovat.

Bakov – Mělník 1909 0:1 (0:1)

Jaroslav Kamenický, trenér Bakova: Hostující tým vyhrál zaslouženě, byl lepší ve všech atributech. Z našeho mužstva nikdo nezahrál ani na dvacet procent, chyběla bojovnost a výkon byl spíše odevzdaný.

Zbyněk Štrupl, trenér Mělníka: Prvních pětadvacet minut jsme měli dobrých, po krásné nahrávce Mikuli na Antoše jsme vedli 1 0. Poté nás domácí trochu zatlačili a měli dvě velké šance, které neproměnili. Druhý poločas začal podobně, mohli jsme rozhodnout, ale neproměnili jsme a závěr byl pro nás klasicky hektický. Domácí nastřelili tyč, takže při nás stálo štěstí, ale v kontextu celého utkání jsme vyhráli zaslouženě a kluci zaslouží pochvalu.

Lužec – Obříství 1:1 (0:0)

Martin Tauchman, trenér Lužce: Byl to asi náš dosavadní nejslabší výkon v sezoně. Soupeř přijel bránit a hrát důrazně, což jim umožnil nepřesný sudí. V prvním poločase byl sražen posledním hráčem Motejzík, který postupoval sám na brankáře a k úžasu všech z toho byl roh místo ČK. Dále byl ostře faulován Dolejška do oblasti kolene a byla jen udělena ŽK. Po důrazném proslovu v poločase jsme se zvedli a snažili se rozhodnout. Jenže když už jsme se radovali, tak hostující hráč gólovou střelu vytáhl možná už i za čárou rukou a opět rozhodčí místo ČK a penalty zůstal bez reakce. Potřebný gól vstřelil Ježek krátce po svém příchodu na hřiště. Po našem brejku, který jsme lacině ztratili, nás paradoxně z brejku hosté potrestali a vytoužený bod odvezli. Neúspěch určitě nesvádím na rozhodčí, ale na náš výkon, jen jsem nepochopil nastavený metr rozhodčích v utkání, který hostům toleroval tvrdou hru.

Libor Tichota, hrající trenér Obříství: Do Lužce jsme jeli s cílem potrápit soupeře, který se pere o první místo, a to se nám, myslím, povedlo. Ač jsme opět nebyli kompletní, tak každý hráč, který nastoupí, někdy i na jiném postu, než je zvyklý, to odmaká naplno. Soupeř byl určitě víc na míče, ale vyložené šance si nevytvořil. Zato my měli v prvním poločase dvě příležitosti ke skórování, ale nevyužili jsme. Druhý poločas nás soupeř zmáčknul na naší polovinu, až se jim povedlo po krásné akci otevřít skóre. Jsem rád, že to kluci nevzdali a před koncem se nám podařilo vyrovnat a odvést si tak velmi cenný bodík.

Všestudy – Záryby 5:4 (3:2)

Ivo Lorenc, trenér Všestud: Chtěli jsme už bodovat naplno, hrát aktivně, a to se nám od začátku dařilo. Bohužel po vstřeleném gólu hned inkasujeme a bylo vidět, jaká deka na klukách byla. Chtěl bych jim poděkovat za odvedený výkon.

Zdeněk Antoš, trenér Záryb: Nastoupili jsme s odhodláním přivézt nějaké body. Od začátku to vypadalo slibně. Bohužel už v 9. min. po rychlé akci domácích jsme inkasovali. Ke štěstí se nám povedlo rychle srovnat, ale opět jsem nechali domácí zvýšit skóre. I podruhé se nám povedlo rychle srovnat. K naší smůle byl trestný kop domácích, který zapadl do naší sítě na 3:2. Ke konci poločasu jsme převzali iniciativu a snažili se potřetí vyrovnat. To se nám ale nepovedlo. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zápas otočit. Měli jsme herní převahu a čekali na vyrovnání. To se nám nepovedlo, jelikož po rychlém brejku domácích si náš hráč v pokusu o zastavení protihráče vstřelil vlastní branku. Ani tohle nás nesrazilo a o dvě minuty později jsme snížili na rozdíl jedné branky. Po patnáctiminutové snaze přišel opět trest od domácích, když po neodpískaném faulu na našeho brankáře jsem obdrželi pátou branku. Po čtyřech minutách se nám opět povedlo snížit na rozdíl jedné branky. V konci zápasu nás o vyrovnání připravil sám rozhodčí, který neponechal výhodu po faulu na našeho hráče a hráč, který se nacházel sám před brankářem, byl zastaven. Prohra je pro nás zklamáním. Nerad hodnotím výkony rozhodčích, ale v tomto případě udělám výjimku. Z výkonu hlavního rozhodčího jsem doopravdy zklamán. Dvacetiletý rozhodčí pod dozorem delegáta předvedl hromadu chybných rozhodnutí, která ovlivnila zápas. Na jeho obranu byla slova: on se to teprve učí??? S prominutím, tak ať se učí u mládeže, nebo v okrese.

Zeleneč – Řepov 0:3 (0:1)

Jindřich Holický, trenér Řepova: Zápas byl celkem vyrovnaný. Povedlo se nám vstřelit rychlou branku, a to dalo ráz zápasu. Hra se ve vysokém tempu přelévala od jedné branky k druhé. Vše se rozhodlo ve druhem poločase, kdy dostal domácí hráč červenou kartu za velice tvrdý faul uprostřed hřiště. V deseti už neměli sílu a dvakrát inkasovali. Za body s kvalitním soupeřem jsme rádi.

Líbeznice – Chotětov 3:3 (0:3)

Jaroslav Souček, předseda Sokola Chotětov: V Líbeznicích jsme opět očekávali velmi náročný zápas, domácí tým se prezentuje velmi dobrým ofenzivním stylem a střílí hodně branek. Náš tým byl na soupeře dobře připraven a do utkání vstoupil velmi dobře. V 5. minutě se dostal do vápna Ondřej Souček a domácí obránce sáhl k jednoznačnému faulu. Penaltu proměnil s přehledem Ondřej Novák. Naši hráči byli o mnoho aktivnější a výborně presovali domácí obranu při rozehrávce. Po jednom z presingů obou našich útočníků a chybě domácích vstřelil v 22. minutě druhý gól Štěpán Duda. Domácí si nevěděli s naší hrou rady. Když po jednom rychlém útoku branku vsítili, jejich radost zmařil jejich vlastní hráč, který leč nemusel, dorážel míč mířící do naší branky z ofsajdové pozice. Výtečný výkon našeho týmu završil v poslední minutě poločasu dorážkou po rohovém kopu Jindřich Jäger. Do druhého poločasu však nastoupily oba týmy ve zcela jiném rozpoložení. Aktivitu převzali domácí a v 55. minutě snížili. Naši hráči nechávali domácím daleko víc prostoru, i když sami se rovněž dostali do slibných šancí. Ondřej Souček vsítil po centru a nedůrazu domácího gólmana gól, bohužel z důvodu odmávaného ofsajdu nebyl uznán. Domácí poté opět zvyšovali aktivitu a v 81. minutě se dočkali dalšího snížení. Nakonec se jim podařilo v nastaveném čase i vyrovnat, což bylo pro náš tým sice kruté, nicméně nutno přiznat, že ve druhém poločase utkání vévodili na rozdíl od prvního.