Snad i proto se obě mužstva soustředila na snahu nepustit moc střel na bránu. Zato hned ta první byla gólová. Kanonýr Tomáš Koníček si do vápna naběhl na Lukášovu přihrávku a své poslední vystoupení v chotětovském dresu před přestupem do Pěčic (za které si zahrál ještě týž den odpoledne) ozdobil trefou po zemi. Druhá rána přišla v poslední minutě: dlouhý výkop brankáře si zpracoval na velkém vápně Ladislav Kořínek, obtočil se kolem obránce a výstavní střelou nadělil gól do šatny.

I po pauze byl z brejků nebezpečnější Chotětov. Koníček promarnil dva nájezdy, po Lukešově kolmici se mu míč zamotal a z Nežerkovy přihrávky trefil veterána Sunkovského.

Až v 69. minutě musel poprvé zasahovat Bůžek, vytěsnil Seidlovu pumelici. Další šanci nedal hostující Lukáš a v 79. zdramatizoval zápas domácí Jan Vodák. U Matějovského trestného kopu byl dříve než brankář a hlavou jej prodloužil do sítě.

Jenže okamžitě po rozehrání uvolnil Lukáš střídajícího Kubu Potůčka a ten Staroboleslavské zase uzemnil gólem na 1:3. „Připravoval jsem kluky, aby stříleli. Věděli, že v soupeřově bráně stojí hráč z pole, který je zvyklý hrát spíš nohama než chytat,“ pravil trenér Chotětova Petr Buryán.

Domácí se ještě vzepjali k závěrečnému náporu a praktikovali hokejovou power-play, ale ze série rohů jen Vodákova hlavička otřásla břevnem. „Jsem rád, že jsme černou sérii zlomili. Kdybychom prohráli i tady, byla by psychika dole a hlavně by nám začal ujíždět vlak,“ dodal Buryán.

Stará Boleslav – Chotětov 1:3

Branky: 79. Vodák – 15. Koníček, 45. Kořínek, 80. Potůček. Rozhodčí: A. Beneš. ŽK: 2:0. Diváci: 102. Střely na bránu: 3:6. Rohy: 9:1.

Chotětov: Bůžek – Nežerka, Souček, Beneš, Honzátko – Pečenka (76. Váňa), Lukáš, Lukeš (82. Kraus), Korejza – Koníček (76. Potůček), Kořínek (68. Vyhlas).